به گزارش پارس به نقل از تسنیم، علیرضا جواهری درباره تخلفات مهمی که گشت‌های مشترک تعزیرات از آن اطلاع یافته و برخورد کرده است، گفت: شخصی در استان لرستان، قصد داشت 317 هزار کیلوگرم برنج تاریخ مصرف گذشته را توزیع کند که با گزارش‌های مردمی، گشت‌های تعزیرات متوجه شدند و ضمن برخورد با فرد خاطی، جلوی توزیع برنج را گرفتند.

این مقام مسئول در سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: به طور قطع، فرد خاطی توسط شعبه تعزیرات جریمه و محکوم می‌شود ضمن اینکه برنج‌های تاریخ مصرف گذشته نیز توسط انشکده علوم پزشکی استان ضبط شده است.

توزیع مرغ‌های تاریخ مصرف گذشته به صورت جوجه کبابی

جواهری همچنین از برخورد با یک واحد صنفی در شهرستان شهریار استان تهران که مرغ‌های تاریخ مصرف گذشته را به صورت جوجه کبابی توزیع می‌کرد خبر داد و افزود: این واحد صنفی که قبل از آغاز سال جدید با آن برخورد شد، مرغ‌های تاریخ مصرف گذشته را به صورت جوجه کبابی درآورده بود و به رستوران‌ها و غذاخوری‌ها توزیع می‌کرد.

رئیس گشت‌های مشترک نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی اضافه کرد: پرونده این واحد صنفی نیز در دست رسیدگی است و قاطعانه با این دست از اصناف برخورد می‌شود.

تهیه و عرضه بستنی با استفاده از موادافزودنی غیرمجاز

جواهری همچنین از برخورد یا یک واحد آبمیوه‌فروشی در شهر قم خبر داد و گفت: این واجد آبمیوه‌فروشی که فاقد پروانه کسب بود، با استفاده از موادافزودنی غیرمجاز و رنگ، اقدام به تهیه بستنی و عرضه آن می‌کرد.

وی در ادامه به فعالیت برخی داروخانه‌ها در ایام تعطیلات نوروز بدون حضور مسئول فنی اشاره کرد و افزود: در استان اردبیل دو مورد فعالیت داروخانه بدون حضور مسئول فنی داشتیم که برای بیماران مشکل ایجاد کرده بود.

رئیس گشت مشترک نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی اضافه کرد: دو داروخانه در اردبیل، بدون حضور مسئول فنی، دارو ارائه می‌کردند و وقتی بیمار دارو را به پزشک خود نشان می‌داد متوجه می‌شد داروخانه داروها را اشتباهی داده است. این موضوع از سوی مردم گزارش شد و گشت‌های مشترک تعزیرات به موضوع رسیدگی کردند و برای داروخانه‌های متخلف پرونده تشکیل دادند. پس از به گشت‌های مشترک تمامی استان‌ها دستور داده شد، داروخانه‌های سراسر کشور را مورد بازرسی قرار دهند.

گشت‌های مشترک نوروزی تعزیرات حکومتی از 16 اسفند ماه سال 93 آغاز شده است و تا 15 فروردین ماه جاری ادامه خواهد داشت. در این مدت بیش از 45 هزار پرونده برای اصناف متخلف تشکیل شده است.