• لینک کوتاه
 • کد خبر: 243173

  دبیر انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران گفت: کشور ما بیشترین شمار افراد متخصص و آموزش دیده را در زمینه هیپنوتیزم درمانی در سطح جهان به خود اختصاص داده است.

  به گزارش پارس به نقل از ایرنا دکتر «مهدی فتحی» روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در مشهد افزود: از سال ۱۳۸۰ تاکنون هفت هزار درمانگر در سطح ایران روشهای هیپنوتیزم درمانی را در قالب دوره‌های سه ماهه فراگرفته‌اند.


  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: یک سوم از این تعداد را پزشکان عمومی و متخصص و بقیه آن‌ها را پرستاران و سایر کار‌شناسان بالینی پزشکی و روان‌شناسی تشکیل می‌دهند.

  وی افزود: بر این اساس ایران قطب هیپونیتزم درمانی در قاره آسیا به شمار می‌رود. دکتر فتحی در ادامه اظهارداشت: هیپنوتیزم یک فن ارتباطی است که می‌تواند در هر جایی که پزشک و بیمار با یکدیگر ارتباط دارند کاربرد داشته باشد.

  وی گفت: هیپنوتیزم گستره وسیعی را برای درمان بیماری‌ها در بر می‌گیرد بطوری که می‌توان گفت کاربرد هیپنوتیزم تنها به بیماریهایی مانند اسکیزوفرنی، جنون، عقب ماندگیهای ذهنی، بدبینی، اختلال شخصیتی و وسواس فکری محدود نیست.

  او افزود: مرکزیت فعالیت انجمن علمی هیپنوتیزم ایران با ۱۴ نمایندگی فعال در سطح کشور، در شهر مشهد مستقر است. دبیر انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران ادامه داد: در این چارچوب دانشگاه علوم پزشکی مشهد رتبه نخست پژوهشهای مربوط به هیپنوتیزم را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

  وی گفت: در طول دو سال اخیر ۴۵ پایان نامه در زمینه هیپنوتیزم در محورهای مختلف از بیهوشی تا روان‌شناسی در سطح کشور ارائه شده است. رییس سومین کنگره بین المللی هیپنوتیزم بالینی و علوم وابسته در این خصوص نیز گفت: این کنگره طی روزهای ۲۰ تا ۲۲ فروردین ماه سال آینده به همت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران به مدت سه روز در تهران برگزار می‌شود.

  دکتر فتحی افزود: کنگره‌هایی که در سالهای ۹۱ و ۹۲ به همت دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد دستاورد و انعکاس خوبی را در سطح جهان برجای گذاشته است.

  وی از حضور ۲۲ سخنران خارجی در سومین کنگره بین المللی هیپنوتیزم بالینی ایران خبر و ادامه داد: در این کنگره روسای انجمن هیپنوتیزم اروپا از کشورهای ایتالیا، فرانسه، بلژیک و آلمان حضور دارند.

  دبیر انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران گفت: تاکنون ۶۵ خلاصه مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شده است.

  وی محورهای این کنگره را شامل «هیپنوتیزم در بیهوشی و بی‌دردی، هیپنوتیزم در روان‌شناسی، هیپنوتیزم در روانپزشکی، هیپنوتیزم در طب ورزشی و هیپنوتیزم در طب زنان و زایمان» عنوان کرد.

   «انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران» سال ۱۳۶۸ با مجوز وزارت کشور تأسیس شد و در سال ۱۳۸۰ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز فعالیت این انجمن را در حیطه امور پزشکی و روان‌شناسی تایید و پروانه فعالیت آن را صادر نمود.

  بر این اساس «انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران» تنها نهاد قانونی است که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز فعالیت در حیطه هیپنوتیزم و هیپنوتیزم درمانی را دریافت کرده است. اعضاء هیأت مدیره این انجمن را هشت پزشک و دندانپزشک متخصص در رشته‌های گوناگون پزشکی تشکیل می‌دهند که اغلب با درجه استاد، دانشیار و استادیار از اعضای هیأت علمی دانشکده‌های پزشکی هستند.

  انجمن علمی ایتالیا ایران پزشک جهان دانشگاه علوم پزشکی زایمان طب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها