• لینک کوتاه
 • کد خبر: 243094

  وزیر بهداشت گفت: آنهایی که به اقدامات وزارت بهداشت معترض هستند بهتر است چشمانشان را بشویند و به حوزه سلامت که خدماتی است، همیشه منفی و با نگاه سیاسی نظاره‌نگر نباشند.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، سیدحسن هاشمی در مراسم افتتاح کلینیک‌های تخصصی و فوق‌تخصصی بیماری‌های شبکیه و زجاجیه و همچنین اتاق عمل سرپایی در بیمارستان طرفه گفت: در عین حالی که مسئولیت‌های بزرگی را داریم جای شکر باقی است، با این حال روزشماری می‌کنیم که تمام اقدامات به سلامت منتهی شود و با عاقبت‌بخیری به اتمام برسد و مجدد به جامعه چشم‌پزشکی برگردم، امیدوارم این دوره از خدمت به خیر بگذرد و به نفع کارها به پیش رود.

  وی ادامه داد: در حوزه جراحی عیوب انکساری که در حال افتتاح آن هستیم، هر کار جدیدی را که شروع می‌کردیم، ما را بیچاره می‌کردند و از حوزه چشم‌پزشکی گرفته تا خارج از آن به ما ایراد می‌گرفتند که در حوزه جراحی نوین آب‌مروارید، پیوند و جراحی عیوب انکساری حرف و حدیث‌های زیادی به راه می‌افتاد.

  وزیر بهداشت گفت: اما من از همان زمان نیز مطمئن بودم که این خدمات به نفع مردم و جامعه چشم‌پزشکی خواهد بود و امروز بخش عمده‌ای از خدمات از این حوزه عبور می‌کند.

  هاشمی ادامه داد: تمام جراحی‌های نوین چشم‌پزشکی که در کشور انجام می‌شود سرآمد است و مطابق استانداردهای بین‌المللی هستند و در حوزه سلامت خیلی بیشتر از گذشته امیدوار خواهیم بود.

  هاشمی تصریح کرد: بدون مطالعه، کاری به پیش نمی‌رود و با اینکه مردم ما را نماد بهداری و درمان می‌شناسند اما بیشتر عمر خود را در آموزش و تحقیق گذرانده‌ام و بنابراین بدون برنامه، مطالعه و آینده‌نگری کاری را از پیش نمی‌بریم.

  هاشمی گفت: در حوزه چشم‌پزشکی برخی‌ها گفته بودند انجام این اعمال غیرعلمی است، با این وجود از مجلس و دولت کمک می‌طلبیم و آنهایی که در این راه قرار ندارند نیز بهتر است چشمان‌شان را بشویند و همیشه منفی و سیاسی به امور نگاه نکنند به خصوص در این حوزه که حوزه خدماتی است.

  هاشمی ادامه داد: ۱۰ تا ۲۰ سال زمان می‌برد تا فعالیت‌های انجام شده به ثمر بنشیند، ما دیگر در آن موقع نیستیم و دیگران راه را ادامه می‌دهند و نظام سلامت ضمن توانمندی، عدالت‌محوری را نیز خواهد داشت و دسترسی مردم به خدمات ارتقاء می‌یابد.

  وی گفت: ورود به برخی مراکز درمانی به دلیل کمبودهایی که وجود دارد خجالت‌آور است، هر چند که در حوزه فناوری و استفاده از رایانه عقب هستیم، اما امیدواریم به تدریج کمبودها برطرف شود و برای آنهایی که علاقه‌مند هستند دنیایشان آباد شود باید درها را به روی خودشان باز کنند و با خدمت به مردم که بالاترین عمل صالح است به کمک بیایند.

  وزیر بهداشت گفت: افتتاح بخش شبکیه در این بیمارستان که مردم منطقه بسیار به آن احتیاج دارند، کاری مناسب است، نرخ درنظر گرفته شده مطابق توان مردم است و از دستگاه‌های نسل سوم لیزر نیز استفاده شده است.

  بیمارستان جامعه درمان دولت سلامت شکر لیزر مراکز درمانی وزارت بهداشت وزیر بهداشت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها