به گزارش پارس به نقل از تسنیم، سردار اسماعیل احمدی مقدم در جمع خبرنگاران با اشاره به سهم برخی از دستگاه های دولتی از محل درآمدهای جریمه های رانندگی اظهار داشت: در ۱۱ماه نخست سال جاری ۱ هزار میلیارد تومان از محل جرائم رانندگی به خزانه دولت واریز شده و طبق قانون بخش های فرهنگی، امدادی، مراقبت جاده ای و… هر یک دارای سهم خاصی از این محل هستند و متاسفانه دولت در پرداخت سهم نیروی انتظامی تاخیر داشته است.

وی در ادامه هوشمند شدن کنترل ۳۰ هزار کیلومتر از جاده های کشور را آرزوی پلیس خواند و در ادامه افزود: با توجه به اجرایی شدن تکالیف قانونی در برنامه سوم توسعه، کاهش ۵۰ درصدی تلفات جاده ای امکان تحقق داشت. و افزایش قیمت سوخت، خروج ناوگان فرسوده و هوشمند سازی مراقبت های جاده ای و اصلاح نقاط حادثه خیز از جمله این تکالیف بود که به طور کامل محقق نشده است.

احمدی مقدم ادامه داد: خوشبختانه مسئولین وزارت راه با توجه به توافق نامه ای که با پلیس راهور امضا کرده اند اهتمام ویژه ای برای هوشمندسازی کنترل های جاده ای دارند و پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۴ این هدف محقق شود.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به همکاری خوب شهرداری ها عنوان داشت: خوشبختانه میزان کاهش تلفات و کشته شدگان حوادث ترافیکی در شهرها بیشتر از جاده های کشور است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به به کارگیری تمامی نیروهای پلیس در طرح نوروزی اظهار داشت: در طرح نوروزی سال ۹۳،۲۴۰ هزار مامور پلیس به صورت شبانه روزی مشغول ارائه خدمات خواهند بود و ما برای خدمت رسانی هرچه بیشتر تمامی نیروهای ستادی، خدماتی و آموزشی خود را در اختیار یگان های عملیاتی قرار داده ایم.

احمدی مقدم با اعلام خبر کاهش درصد کمی از جرایم خشن در سال جاری حوادث تروریستی رخ داده در جوار مرزی ر اتنها حوادث تروریستی رخ داده در امسال برشمرد و در ادامه از افزایش ۲۰ درصد آمار سرقت و کاهش ۱ درصدی پرونده های تشکیل شده در قوه قضاییه خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا شرایط در سال عادی بهبود یابد.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به افزایش ظرفیت امنیتی کشور از کاهش ۱۲ درصدی مجموع خدمات کارگری، صنفی و دانشجویی خبر داد و آن را نشان دهنده افزایش ظرفیت امنیتی کشور عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در واکنش به موضع گیری سازمان استاندارد مبنی بر استاندارد بودن خودروی اسکانیا گفت: ما با هیچ شرکتی خصومت نداریم ولی باید به این پرسش پاسخ داد که اگر خودرویی دارای استاندارد هم بود ولی نتایج آن چیز دیگری را نشان می داد نباید ایراد آن اصلاح شود؟ !

احمدی مقدم ادامه داد: متاسفانه نتایج استفاده این خودرو نشان می دهد که امنیت این خودرو باید اصلاح شود و اصلاح خودروها و عذرخواهی خودروسازان از مردم مسئله پذیرفته شده ای در دنیا است.

فرمانده نیروی انتظامی پلیس را تنها سازمانی دانست که از مواضع خود و مطالبات مردمی عقب نشینی نمی کند و از این رو که مطالبات از پلیس بالا است.

احمدی مقدم در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت مرزبانان ربوده شده عنوان کرد: اطلاعات جدیدی از آنها نداریم ولی خوشبختانه مقامات پاکستانی تحرکات خود را برای حل این موضوع افزایش دادند و قبول کردند که این گروه تروریستی از داخل خاک پاکستان آمده و به داخل پاکستان نیز رفته اند.

وی در پایان از اظهارنظر مقامات پاکستانی مبنی بر آزادی مرزبانان ربوده شده تا بیش از سال نو اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: من از این قضیه اطلاع ندارم ولی از محقق شدن آن بسیار خوشحال می شوم و خوشحالی بیشتر ما از عزم جدی پاکستان در کنترل مرزهای خود است.