به گزارش پارس نیوز ، قیمت سکه امامی امروز چهارشنبه 12 بهمن سال ۱۴۰۱ به ۲۳ میلیون و ۹۵۱ هزار تومان رسید و حباب این سکه روی رقم ۳ میلیون و ۹۸۵ هزار تومان ماند. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش قیمت نسبت به دیروز به ۲ میلیون و ۹۶ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد.

قیمت دلار در بازار امروز 1401/11/12 ساعت 13:56 با 940 (0.22%)% کاهش ، 436,350 ریال اعلام شده است. روز جاری برای دلار با 220 ریال کاهش نسبت به روز گذشته و با رقم 437,070 ریال آغاز شد  و طی معاملات امروز، 438,090 ، بیشترین مقدار و 425,880 نیز کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.

RVPG0WKpu9Nx

آخرین قیمت دلار و  طلا ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

دلار در بازار آزاد به قیمت ۴۳,۶۵۰ تومان رسید، قیمت دلار در بازار هرات نیز به قیمت ۴۴,۱۶۰ تومان رسید و دلار سلیمانیه نیز به قیمت ۴۴,۹۴۰ تومان رسید. قیمت یورو نیز در صرافی ملی به قیمت ۴۶,۸۰۰ تومان رسیده و قیمت دلار در صرافی ملی نیز به ۴۳,۱۷۶ تومان رسید.

 به نقل از اتحادیه طلا و جواهر تهران، در بازار آزادقیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد امروز سه شنبه ۱۱ بهمن با 41,600 تومان کاهش، 2,071,100 معامله شد .قیمت طلا مثقال 18 عیار در بازار آزاد امروز سه شنبه ۱۱ بهمن با 181,000 تومان کاهش، 8,967,000 معامله شد.

قیمت سکه امامی در بازار آزاد امروز سه شنبه ۱۱ بهمن با 8,000 تومان افزایش، 24,101,000 معامله شد.

کاهش قیمت طلا و سکه/ پیش بینی مهم بازار طلا

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در مصاحبه اختصاصی با سایت طلا گفت:ادامه سیاستهای بانک مرکزی مبنی بر عرضه ربع در بورس از روز گذشته و نوسانات نرخ ارز قیمت طلا و سکه را کاهشی کرد .

بر اساس این گزارش، سفارش گیری خرید ربع سکه بانک مرکزی نماد (سکه ۰۳۱۲ ن ۰۶)، امروز (یکشنبه) از ساعت ۰۹:۰۰ شروع و ساعت ۱۳:۰۰ خاتمه پایان یافت.

معاملات این نماد به صورت ثبت سفارش (Book Building) انجام می‌شود، در صورت تخصیص گواهی سپرده کالایی به مشتری، قیمت معامله دقیقاً همان قیمت ثبت شده در سفارش خرید مشتری خواهد بود.

روز گذشته (شنبه) در سومین روز از مرحله دوم عرضه ربع سکه بهار آزادی از سوی بانک مرکزی در بورس کالا، هزار و 812 قطعه ربع سکه بهار آزادی با حداقل قیمت 8میلیون و 90هزار تومان به متقاضیان فروخته شد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان کرد:وقتی عرضه سکه در بورس بیشتر شود و فاصله قیمتی بین بورس و بازار شکل گیرد، قطعاً تقاضا‌ برای خرید سکه از بورس افزایش می یابد که با ادامه این روند،حباب سکه تخلیه و روند قیمتی نیز کاهشی خواهد شد.

بذرافشان بیان کرد:قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی 1928 دلار ثابت ماند در بازار ایران هم از روز گذشته قیمت طلا و سکه روند نزولی به خود گرفته است.

وی همچنین گفت:در صورت ادامه مدیریت بانک مرکزی در خصوص عرضه انواع قطعات سکه در بورس و تفاوت قیمتی آن با بازار آزاد قطعا قیمتها و حباب سکه در روزهای آینده کاهشی خواهد بود.

دلار

قیمت دلار در بازار امروز 1401/11/09 ساعت 15:08 با 1,650 (0.38%)% کاهش ، 435,480 ریال اعلام شده است. روز جاری برای دلار با 650 ریال کاهش نسبت به روز گذشته و با رقم 436,480 ریال آغاز شد  و طی معاملات امروز، 439,100 ، بیشترین مقدار و 434,000 نیز کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.

 کاهش قیمت دلار سکه را ارزان کرد

 به گزارش ایبِنا، محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری، اظهار داشت: امروز شنبه قیمت جهانی طلا نسبت به هفته قبل یک دلار کاهش یافته است؛ معاملات طلا و سکه، اما در روز جاری با قیمت‌های بالا شروع شد. ولی در ادامه باتوجه به سیاست بانک مرکزی در حوزه ارز، قیمت ارز کاهش یافت و همین موضوع باعث کاهشی شدن قیمت‌ها در بازار شد.

وی گفت: قیمت سکه طرح قدیم با ۳۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به معاملات اولیه صبح ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید با حدود ۸۰۰ هزار تومان کاهش به ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید (سکه طرح جدید اول صبح ۲۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت خورده بود.)

نیم سکه با ۱۵۰ هزار تومان کاهش به ۱۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، ربع سکه با ۵۰ هزار تومان به ۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی با ۱۰۰ هزار تومان کاهش ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت خورده و هم اکنون در بازار معامله می‌شود.

به گفته کشتی‌آرای، قیمت هر مثقال طلای ابشده با ۲۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به اول صبح، ۸ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان، هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۵۰ هزار تومان کاهش به ۲ میلیون و ۷۵ هزار تومان رسید.

این فعال در بازار طلا و سکه درباره وضعیت قیمت‌ها در روز‌های آتی اینطور گفت که بنظر می‌رسد باتوجه به ثبات قیمت ارز و کاهشی شدن قیمت دلار، قیمت طلا و سکه نیز با ثبات همراه شود و افزایش قیمت تا دو روز آینده نداشته باشیم.

روند افزایشی قیمت طلا 6 بهمن / قیمت دلار در بازار 42000 تومان

قیمت طلا 18 عیار امروز بالا رفت. قیمت طلا 18 عیار امروز  در محدوده 2 میلیون 103 هزارو 400 تومان به فروش رسید. 

Screenshot 2023-01-26 150615

 

قیمت دلار در بازار امروز 1401/11/06 ساعت 14:55 با 3,890 (0.92%)% افزایش ، 424,530 ریال اعلام شده است. روز جاری برای دلار با 1,190 ریال کاهش نسبت به روز گذشته و با رقم 419,450 ریال آغاز شد  و طی معاملات امروز، 426,100 ، بیشترین مقدار و 417,300 نیز کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.

روند کاهشی قیمت سکه  / افت یک میلیونی قیمت سکه در یک روز

نادر بذرافشان در گفت و گو با خبرنگار مهر، در مورد وضعیت بازار سکه و طلا، اظهار کرد: از ابتدای هفته تا روز گذشته نرخ انس جهانی ۱۵ دلار افزایش و امروز ۵ دلار کاهش یافت که میانگین در طول هفته جاری نرخ انس جهانی بین ۸ تا ۹ دلار افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران افزود: از سویی دیگر با توجه به مدیریت جدید بانک مرکزی در رابطه با عرضه ربع سکه در بورس و البته کاهش نسبی نرخ ارز در بازار آزاد، قیمت‌ها بازار سکه و طلا روند کاهشی به خود گرفت.

وی ادامه داد: قیمت طلای ۱۷ عیار امروز نسبت به دیروز با ۱۸۰ هزار تومان کاهش به ۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، قیمت طلای ۱۸ عیار با ۴۲ هزار تومان کاهش به ۲ میلیون و ۱۹ هزار تومان، قیمت سکه طرح جدید با یک میلیون تومان کاهش به ۲۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، قیمت سکه طرح قدیم با ۷۰۰ هزار تومان به ۲۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، قیمت نیم سکه با ۵۰۰ هزار تومان کاهش به ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و قیمت ربع سکه با ۶۰۰ هزار تومان کاهش به ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.

سکه و طلا

بذرافشان افزود: البته حباب سکه همچنان در محدوده ۳ میلیون تومان است که در صورتی که سیاست بانک مرکزی در خصوص تداوم عرضه سکه در بورس کالا و راه اندازی سامانه مبادلات ارز و طلا نهایی شود قطعاً روند کاهشی در بازار سکه و طلا تداوم خواهد داشت و منجر به تخلیه حباب سکه نیز خواهد شد.

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران تصریح کرد: وقتی عرضه سکه در بورس بیشتر شود و فاصله قیمتی بین بورس و بازار شکل گیرد، قطعاً تقاضاها برای خرید سکه از بورس بیشتر شده و به همین منوال، حباب سکه تخلیه و روند قیمتی نیز کاهشی خواهد شد.

البته قیمت دلار در بازار امروز 1401/11/05 ساعت 14:57 با 6,460 (1.54%)% کاهش ، 418,540 ریال اعلام شده است. روز جاری برای دلار با 10,690 ریال کاهش نسبت به روز گذشته و با رقم 414,310 ریال آغاز شد  و طی معاملات امروز، 425,600 ، بیشترین مقدار و 411,420 نیز کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.

ریزش یک میلیون و 700 هزار تومانی سکه امروز  4 بهمن ۱۴۰۱ 

قیمت طلا و سکه در هفته جاری رکورد زد. قیمت سکه مرز 25 میلیون تومان را رد کرد و طلا هم به گرمی دو میلیون و 100 هزار تومان رسید.

اما قیمت‌ها امروز کمی نزولی بود و سکه به قیمت 23 میلیون و 450 هزار تومان رسید که نشان‌دهنده کاهش یک میلیون و 700 هزار تومانی آن طی یکی دو روز است.

قیمت دلار هم در بازار آزاد در حال کاهش است. قیمت دلار با کاهش حدود هزار تومانی به کانال 44 هزار تومان برگشت و همین نزول قیمت دلار بر سکه و طلا هم اثر گذاشت.

تجارت نیوز نوشت : امروز محمدرضا فرزین رسما اعلام کرد که بانک مرکزی وارد بازار ارز شده و مدیریت بازار را در دست می‌گیرد. بسیاری معتقدند خط و نشان جدید بانک مرکزی بر بازار ارز تاثیر می‌گذارد و احتمالا دلار در چند روز آینده کمی ارزان می‌شود. اگرچه این کارشناسان معتقدند کاهش احتمالی قیمت دلار موقتی است و روند قبلی از سر گرفته می‌شود.

اما در صورت کاهش قیمت دلار، باید منتظر کاهش قیمت طلا و سکه باشیم. پس به نظر می‌رسد که مردم باید در خرید طلا و به خصوص طلای سرمایه‌ای با دقت و احتیاط بیشتری عمل کنند و در چند روز آینده مسیر قیمت دلار را رصد کنند تا بتوانند زمان درست ورود به بازار را تشخیص دهند.

طلا و سکه ارزان می‌شود؟

عبادالله محمدولی، کارشناس بازار طلا و سکه در پاسخ به این سوال به اقتصاد ۲۴ گفته احتمالا روند افزایشی قیمت طلا و سکه ادامه دارد. او گفته: من فکر می‌کنم تا نیمه دوم اسفندماه همچنان قیمت طلا و سکه افزایشی است. چراکه در شرایط فعلی اقتصادی و سیاسی در کشور نباید انتظار کاهش قیمت‌ها را داشته باشیم.

اما این فعال حوزه طلا پیش‌بینی کرده که قیمت طلا و سکه از اواخر اسفند ماه به ثبات می‌رسد چراکه «چند روز مانده به عید ۱۴۰۲ و با آغاز ماه رمضان تقاضا برای خرید طلا و سکه، خود به خود کاهش پیدا می‌کند و احتمالا قیمت‌ها ثابت می‌شود.»

البته وی گفته آن زمان هم عید است قیمت طلا و سکه ارزان شود و قط می‌توانیم امیدوار باشیم که قیمت‌ها در محدوده کنونی باقی بماند و بیشتر از این نشود.

به عبارتی سیگنالی که این کارشناس داده این است که با کاهش نسبی قیمت‌ها در روزهای آینده، مردم نگران ریزش ناگهانی قیمت‌ها نشوند و طلا و سکه خود را نفروشند.

وی توصیه کرده هر زمان که بازار طلا و سکه نوسانی می‌شود و به اصطلاح «دریا موجی می‌شود»، سعی کنیم وارد بازی نشویم. نکته دوم هم اینکه هیچگاه برای کوتاه مدت وارد بازار طلا و سکه نشوید، زیرا ریسک زیادی دارد، بلکه تنها برای میان مدت و بلندمدت به بازار ورود پیدا کنید.

 شیب نزولی قیمت‌ ها

بازار در معاملات امروز شاهد روند نزولی عمده قیمت ها نسبت به روز گذشته است.

قیمت طلا پایین آمد و هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۲,۰۸۲,۶۰۰ (دو میلیون و هشتاد و دو هزار و ششصد ) تومان رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۲.۵۱ درصدی داشته است.

قیمت دلار در بازار متشکل، امروز به ۳۸,۶۰۷ (سی و هشت هزار و ششصد و هفت ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۲۶ درصدی داشته است.

قیمت طلا و سکه امروز 2 بهمن 1401 / سکه وارد کانال جدید شد

  امروز دوم بهمن 1401 قیمت سکه مطابق با روند افزایشی قیمت دلار، مسیری صعودی را پشت سر می‌گذارد و در قله قیمتی خود ایستاده است.

بر همین اساس قیمت طلای 18 عیار نیز رشد قیمتی دارد و چهارمین روزی است که در کانال دو میلیون تومانی قرار گرفته است؛ تا لحظه ظهر امرز هر گرم طلای 18 عیار دو میلیون و 154 هزار تومان قیمت دارد.

قیمت طلا و سکه امروز 2 بهمن 1401

معاملات توافقی دلار در کانال ۳۸ هزار تومان آغاز شد.امروز در آغاز به کار فعالیت بازار توافقی ارز، دلار با قیمت ۳۸ هزار و ۹۴۱ تومان معامله شد.

قیمت سکه تمام‌بهار ۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

تا ظهر امروز 1 بهمن در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۸۴ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه یک‌گرمی ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، ۹ میلیون و ۳۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی ۱۹۲۶ دلار است.

کامبک قیمت طلا / دلار به 42000 تومان رسید

در بحبوحه ابهامات فزاینده در مورد رکود قوی و مسیر سیاست پولی آمریکا، قیمت طلا پس از رکود دو روزه کاهشی در روز پنجشنبه اندکی بهبود یافت، در حالی که قیمت مس با خوش بینی فزاینده نسبت به بهبود اقتصاد چین ثابت بود.دلار در صرافی ملی با کاهش ۰.۹۹ درصدی نسبت به روز قبل ، ۳۹,۳۸۰ تومان معامله شد.دلار در بازار متشکل با افزایش ۰.۶۷ درصدی نسبت به روز قبل ، ۳۸,۹۹۹ تومان معامله شد.دلار در سامانه سنا با بدون تغییر ۰ درصدی نسبت به ۵ روز پیش، ۳۰,۶۹۳ تومان معامله شد.

سکه

قیمت دلار در بازار امروز 1401/10/29 ساعت 13:48 با 3,440 (0.82%)% کاهش ، 419,800 ریال اعلام شده است. روز جاری برای دلار با 4,000 ریال کاهش نسبت به روز گذشته و با رقم 419,240 ریال آغاز شد  و طی معاملات امروز، 422,400 ، بیشترین مقدار و 418,210 نیز کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.

افزایش قیمت سکه و دلار ۲۷ دی ۱۴۰۱ / سکه امامی ۲۲ میلیون تومان شد

قیمت سکه امامی امروز یکشنبه ۴ دی ماه سال ۱۴۰۱ به ۲۲ میلیون و ۹۷ هزار تومان رسید و حباب این سکه روی رقم ۳ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان ماند. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت یک میلیون و ۹۷۱ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد.

قیمت دلار در بازار امروز 1401/10/27 ساعت 14:57 با 3,760 (0.93%)% افزایش ، 406,610 ریال اعلام شده است. روز جاری برای دلار با 3,780 ریال افزایش نسبت به روز گذشته و با رقم 406,630 ریال آغاز شد  و طی معاملات امروز، 409,800 ، بیشترین مقدار و 406,170 نیز کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.

قیمت سکه و طلا ۲۶ دی ۱۴۰۱ / سکه امامی ۲۱ میلیون و ۳۵۲ هزار تومان 

قیمت سکه امامی امروز یکشنبه ۴ دی ماه سال ۱۴۰۱ به ۲۱ میلیون و ۳۵۲ هزار تومان رسید و حباب این سکه روی رقم ۲ میلیون و ۸۴۴ هزار تومان ماند. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت یک میلیون و ۹۲۷ هزار تومان معامله شد.

Screenshot 2023-01-16 144252

قیمت دلار در بازار امروز 1401/10/26 ساعت 13:59 با 310 (0.08%)% کاهش ، 401,080 ریال اعلام شده است. روز جاری برای دلار با 540 ریال کاهش نسبت به روز گذشته و با رقم 400,850 ریال آغاز شد  و طی معاملات امروز، 402,400 ، بیشترین مقدار و 400,560 نیز کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.

ریزش قیمت ربع سکه همراه با پیشروی قیمت طلا / دلار چند ؟

حراج ربع سکه در بورس کالا از صبح امروز آغاز شده و قرار است به مدت سه روز کاری ۵۰۰ هزار قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی در بورس کالا عرضه شود.

قیمت ربع سکه ظهر امروز 24 دی ماه در بازار آزاد در محدوده 7 میلیون و 500 هزار تومان معامله شد که نسبت به عصر پنجشنبه در حول و حوش 200 هزار تومان کاهش را نشان می دهد. 

 

دلار و سکه

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار تا محدوده 1 میلیون و 938 هزار و 100 تومان بالا رفت اما ظهر امروز در محدوده 1 میلیون و 915 هزار و 300 تومان به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با دو روز قبل 9 هزار تومان بالا تر بود. 

قیمت سکه امامی امروز در  سایت اتحادیه طلا و ارز  تا سطح 21 میلیون و 505 هزار تومان بالا رفت اما در نیمه ظهر امروز در محدوده 21 میلیون و 305 هزار تومان به فروش رسید.

قیمت دلار در بازار امروز 1401/10/24 ساعت 13:52 با 2,400 (0.6%)% کاهش ، 402,740 ریال اعلام شده است. روز جاری برای دلار با 2,280 ریال کاهش نسبت به روز گذشته و با رقم 402,860 ریال آغاز شد  و طی معاملات امروز، 403,400 ، بیشترین مقدار و 401,500 نیز کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.

قیمت سکه و دلار ۲۲ دی ۱۴۰۱ / ریزش ربع سکه ادامه دارد

قیمت سکه امامی امروز دوشنبه دوازدهم دی ماه سال ۱۴۰۱ به ۲۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید و حباب این سکه روی رقم ۳ میلیون تومان ماند. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان معامله شد.

دلار و سکه

قیمت دلار در بازار امروز 1401/10/22 ساعت 14:57 با 520 (0.13%)% افزایش ، 405,260 ریال اعلام شده است. روز جاری برای دلار با 340 ریال افزایش نسبت به روز گذشته و با رقم 405,080 ریال آغاز شد  و طی معاملات امروز، 406,000 ، بیشترین مقدار و 403,800 نیز کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.

الاکلنگ نرخ دلار و سکه چهارشنبه 21 دی 1401 / سکه نزولی شد

دلار

در بازار امروز 21 دی 1401 قیمت دلار متشکل صعود کرد. قیمت سکه هم نزولی شد. 

قیمت اونس طلا امروز در محدوده 1883 دلار معامله شد . قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز 1 میلیون و 885 هزارو 700 تومان بود که در مقایسه با روز 6 هزار تومان رشد را نشان می دهد.

هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار متشکل امروز 39 هزار و 87 تومان فروخته شد. قیمت سکه امامی امروز  در  سایت اتحادیه طلا و ارز با 21 میلیون تومان معامله شد.

دلار

دلار توافقی در بازار آزاد چند ؟

قیمت دلار در بازار توافقی به قیمت ۳۸,۹۴۹ تومان رسیده و نسبت به دیروز کاهش قیمت را نشان می‌دهد، یورو توافقی نیز به قیمت ۴۳,۱۴۹ تومان رسید. دلار حواله در سامانه نیما به قیمت ۲۸,۵۰۰ تومان رسید و در سامانه سنا نیز به قیمت ۲۸,۲۰۰ تومان معامله شد.

قیمت طلا رشد کرد 

بازار جهانی طلا امروز شاهد رشد قیمت طلا بود. قیمت اونس طلا عصر امروز 6 دلار بالا رفت و به 1876 دلار رسید. در بازار داخلی ایران قیمت طلا 18 عیار امروز تا 1میلیون و 895 هزار و 600 تومان بالا رفت اما عصرامروز در محدوده 1 میلیون و 880 هزار و 600 تومان به فروش رسید.این قیمت در مقایسه با روز قبل 3 هزار و 900 تومان رشد کرده بود. 

دلار

قیمت سکه امامی امروز  در سایت اتحادیه طلا و ارز نسبت به روز گذشته با گپ منفی باز شد. بالاترین قیمت فلز زرد رنگ داخلی در سایت فوق 21 میلیون و55 هزار تومان بود.

نرخ سکه عصرامروز  در محدوده 21میلیون و 52 هزار تومان به فروش رسید. روز گذشته اخرین قیمت سکه در این سایت 20 میلیون 899 هزار تومان بود

ثبات نسبی در بازار دلار و سکه امروز 19 دی

قیمت دلار در بازار امروز 1401/10/19 ساعت 14:50 با 3,970 (1%)% کاهش ، 398,850 تومان اعلام شده است. روز جاری برای دلار با 660 ریال افزایش نسبت به روز گذشته و با رقم 403,480 ریال آغاز شد  و طی معاملات امروز، 404,100 ، بیشترین مقدار و 397,000 نیز کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.

به گزارش ایرنا، هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اعلامی اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران در ساعت ۱۵ و ۱۰ دقیقه امروز ۲۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان داد و ستد شد.

سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ۸۰۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خریدوفروش شد.

دلار

همچنین امروز نیم‌سکه ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع‌ سکه هشت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۸۷۷ هزار تومان و قیمت هر مثقال طلا هشت میلیون و ۱۴۰ هزار تومان شد.

دلار و سکه همچنان در حال پیشتازی

 بازار امروز  18 دی 1401 شاهد افزایش قیمت ها در مقایسه با روز گذشته است.

قیمت دلار در بازار امروز 1401/10/18 ساعت 15:57 با 660 (0.16%)% افزایش ، 402,100 تومان اعلام شده است. روز جاری برای دلار با 3,390 ریال افزایش نسبت به روز گذشته و با رقم 404,830 ریال آغاز شد  و طی معاملات امروز، 407,370 ، بیشترین مقدار و 400,500 نیز کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.

دلار

در حال حاضر قیمت هر سکه بهار آزادی 202,990,000 ریال می باشد که نسبت به روز گذشته 7,020,000 ریال افزایش یافت. بالاترین قیمتی که در بازار امروز برای سکه بهار آزادی به ثبت رسید 204,100,000 ریال بوده است.

قیمت دلار امروز  17 دی 1401

 قیمت دلار امروز  17 دی 1401 هم در مسیری افزایشی قرار گرفته و در حال حاضر به 40 هزار 800 تومان رسیده است.

قیمت دلار توافقی هم 38 هزار 205 تومان ثبت شده و دوباره در مسیری افزایشی قرار گرفته است. قیمت دلار صرافی ملی نیز دقیقا هم‌قیمت با دلار توافقی ثبت شده است.

قیمت دلار در حالی که تا کانال 44 هزار تومانی پیش رفته بود، از هفته‌ گذشته همزمان با تغییر رئیس بانک مرکزی در مسیری کاهشی قرار گرفت و تا 39 هزار تومان افت کرد. اما حالا در اولین روز هفته مجددا با رشد قیمتی مواجه شده و در کانال 40 هزار تومانی قرار دارد.

این موضوع نشان می‌دهد سیاست‌های دستوری و ارزپاشی مدتی طولانی نمی‌تواند قیمت دلار را کاهشی نگه دارد، زیرا اقتصاد ایران در حال حاضر با مشکلاتی مواجه است که دوباره روی نرخ ارز تاثیر می‌گذارد. در معاملات پشت خطی نیز قیمت‌ها در حال رشد است.

Screenshot 2023-01-07 135310

هر گرم طلا ۱۸ عیار در بازار امروز هم نسبت به ۲ روز پیش، با ۵۹۳۰۰ تومان افزایش، ۱,۸۶۴,۲۰۰ تومان نرخ گذاری شد.سکه امامی با افزایش ۰.۶۴ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۲۰,۴۴۸,۰۰۰ تومان معامله شد.

معضل همیشگی نرخ واقعی ارز

این روزها، بازار ارز به گونه ای شده که هر لحظه و دقیقه نرخ ها با تغییر همراه است، تا جایی که در روز 17 دی ماه بهای دلار در بازار متشکل ۳۷ هزار تومان و توافقی  به ۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده بود. اما آنچه در این میان باعث شده تا فشار مضاعفی به معیشت و قدرت خرید مردم وارد شود، مبنای قیمت کالا‌های مصرفی مردم بر اساس دلار بازار آزاد است، در حالی که مسئولان اقتصادی دولت از جمله وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی مدام از غیرواقعی بودن و به رسمی نشناختن این نرخ صحبت می‌کنند؛ غافل از اینکه در کف بازار، اوضاع به گونه دیگری است، تا جایی که در بازاری همچون موبایل و خودرو، قیمت بر مبنای نرخ ارز در کف بازار شده و هر روز با تغییراتی روبه روست.

دلار

نقطه اشتراک مسئولان اقتصادی دولت ها: نرخ ارز واقعی نیست!

تابناک در مطلبی نوشته است : اشاره مقام مسئول ارزی و وزیر اقتصاد به غیرواقعی بودن نرخ ارز در بازار آزاد برای اولین بار نیست و در گذشته نیز از سوی مقامات مسئول در دولت‌های قبل به دفعات شنیده شده بود؛ برای نمونه، حسن روحانی، رئیس جمهور در سال ۱۳۹۹ در جلسه هیات دولت گفته بود: "مردم ما بدانند قیمتی که امروز در بازار هست واقعی نیست؛ هفت میلیارد دلار ما در بانک یک کشوری حبس شده و اگر این منابع در اختیار بانک مرکزی قرار بگیرد و فردا صبح آزاد شود، در نتیجه قیمت دلار از ۲۵ هزار تومان به حدود ۱۶ هزار تومان کاهش خواهد یافت. "

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور نیز ۱۶ آذرماه سال گذشته در نشست با دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه عده‌ای شبانه‌روز در تلاشند، همزمان با مذاکرات، نرخ ارز را بالا ببرند، گفت: منابع ارزی موجود در وضعیت خوبی است و بر خلاف روز‌های اولی که دولت را تحویل گرفته‌ایم نگران وضع نیستیم.

همتی رئیس کل وقت بانک مرکزی نیز در اریبهشت ۱۴۰۰ گفته بود: نرخ ۲۲ هزار تومانی دلار، اصلا منطقی نیست؛ چه کسی می‌گوید این نرخ منطقی است؟!

سال ۱۳۹۰ نیز محمود بهمنی، رئیس‌کل وقت بانک مرکزی سیاست گفتاردرمانی را در پیش گرفت و حتی وعده داد که مردم منتظر دلار ۱۰۰۰ تومانی باشند. اما آن سال با دلار ۱۲۰۰ تومانی به پایان رسید و در نهایت نرخ دلار را ۱۲۲۶ تومان اعلام کرد.

این‌ها نمونه‌هایی از اظهارات مقامات مسئول گذشته در واکنش به افزایش قیمت دلار در بازار ارز بود؛ واکنش‌هایی که همگان بر یک محور تاکید داشت و آن واقعی نبودن نرخ دلار در بازار ارز بود! حال این نرخ در مقطعی در کانال بیش از هزار تومان بوده و در مقطعی همچون امروز به کانال ۴۱ هزار تومان رسیده است!

دلار چند نرخی بزرگترین مشکل

این در شرایطی است که اقتصاد کشورمان در سال‌های اخیر مدام با دلار چند نرخی دست و پنجه نرم کرده است؛ از دلار ۴۲۰۰ تومانی یا همان دلار جهانگیری تا دلار سنایی، توافقی و نیمایی و نهایتا دلار آزاد.

دلار

همه این نرخ‌ها در کنار پاسخ به نیاز ارزی متقاضیان اسکناس و حواله، باعث شده تا بستر دلالی و سودجویی از تفاوت این نرخ‌ها برای عده ای دلال و نوسان گیر فراهم شود؛ معضلی که با وجود تاکید روسای کل بانک مرکزی در این سال ها، همچنان پابرجاست و در نهایت دود این سیاست ارزی غلط در چشم مردم رفته است، به گونه‌ای که با توجه به تورم دو رقمی و ارز چند نرخی، قدرت خرید آن‌ها نیز با کاهش قابل توجهی مواجه شده است.

 رئیس مجلس یازدهم نیز جدیدا به این موضوع اشاره و تاکید داشت: مجلس و دولت در کلان باید یک سیاست واحد را دنبال کنند و مشخص باشد که ارز قرار است تک نرخی نگه داشته شود یا شناور یا دستوری باشد. این موضوعات باید مشخص و به آن‌ها توجه شود.

محمدباقر قالیباف افزود: موضوع مهمتر بحث مربوط به کنترل در میدان است، ما در میدان نباید تعدد قیمت ارزی داشته باشیم و قانون نیز به ما این اجازه را نمی‌دهد. ما با ابزار‌های نظارتی و کنترلی در مجلس و دولت باید این را پیگیری کنیم. بر اساس برخی گزارش ها، کالا‌هایی توسط افراد خارجی در داخل کشور با نرخ ریال خریداری شده، سپس آن را صادر می‌کنند و ارز آن از داخل کشور تامین می‌شود، در حالی که ما با صادراتی که داریم، مشکل ارزی از جهت میزان ارز در کشور نداریم، اما این دلیل نمی‌شود که مدیریت بر ارز و کنترل میدان نداشته باشیم و ظرفیت ارزی بانک مرکزی و ذخایر ارزی را به میدان بیاوریم.

زنگنه نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه هم اکنون چهار نوع نرخ ارز از جمله قیمت حواله (نیمایی)، قیمت بازار متشکل ارزی، قیمت بازار ارز در فضای فیزیکی سبزه میدان و چهارراه استانبول و قیمت ارز فردایی داریم، خاطرنشان کرد: فاصله قیمت میان نرخ نیمایی، بازار متشکل و قیمت ارز فیزیکی بسیار زیاد شده که به ضرر صادرکننده است و عملا به جای اینکه مشوقی به صادر کننده بدهیم، او را تنبیه کرده و مجبور می‌کنیم در بازاری که اختلاف قیمت آن زیاد است، ارز خود را ارائه کند که این نکته در گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس نیز آمده بود.

ارز چند نرخی و چند نکته

همان طور که گفته شد، در اوضاع کنونی اقتصاد کشورمان، نرخ ارز با چند نرخ اعلام می‌شود؛ از یک سو شاهدیم با وجود پایان سیاست ارز ترجیحی در دولت رئیسی، همچنان سایت بانک مرکزی از دلار به نرخ ۴۲۰۰ خبر می‌دهد و در سامانه‌ای دیگر با نام سنا یا همان «ای تی اس» نیز دلار در محدوده ۳۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. همچنین نرخ دلار نیمایی نیز که مورد انتقاد رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و بسیاری از فعالان اقتصادی است، این روز‌ها در محدوده ۲۸ تا ۲۹ هزار تومان ارزش گذاری می‌شود.

اما نرخ دیگری برای ارز نیز با نام نرخ بازار متشکل ارزی داریم که این نرخ نیز  امروز 17 دی با 37 هزار و 800 تومان معامله شد. و نرخ توافقی دلار نیز امروز به رقم ۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است. در این میان، نرخ بازار آزاد یا همان بازار غیررسمی نیز با وجود حجم معاملاتی اندک نسبت به معاملات سامانه نیما، این روز‌ها به کانال 40 هزار تومان هم رسید.

بنابراین همانطور که دیده می شود، اقتصاد کشورمان با ارز چند نرخی دست و پنجه نرم می‌کند و همچنان بستر مناسب برای تک نرخی شدن ارز از سوی سیاست گذار ارزی فراهم نشده؛ رویه‌ای که منجر به ایجاد رانت و تشکیل صف خرید دلار توافقی و مسافرتی شده است.

جزئیات مهمِ لایحه بودجه؛ نرخ دلار چقدر می‌شود؟

تسنیم نوشته است براساس پیگیری‌های انجام‌شده کل بودجه سال ۱۴۰۲، در مجموع به ۵۰۰۰هزار میلیارد تومان رسیده است و درآمد‌های مالیاتی حدود ۷۰۰هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که با احتساب درآمد‌های حاصل از عوارض گمرکی به ۸۲۰هزار میلیارد تومان رسیده است.

در بودجه نیز شاهد افزایش حقوق ۲۰ درصدی هستیم البته همچنان مدل دقیق این افزایش مشخص نیست و در نهایت باید دید که در مجلس چه تصمیمی در این خصوص گرفته می‌شود.

براساس شنیده‌ها پیشنهاد ابتدایی نرخ ارز در بودجه ۲۶ هزار تومان بوده که مورد موافقت قرار نگرفته است، به‌نظر می‌رسد که نرخ ۲۳ هزار تومان که در بودجه سال گذشته نیز قرار گرفته بود در بودجه سال آینده نیز قرار خواهد داشت.

پیش بینی ها در خصوص نرخ دلار

 تجارت نیوز نوشته است اگرچه قیمت دلار تا ۴۳ هزار تومان هم بالا رفت اما تغییر ناگهانی رئیس کل بانک مرکزی، سرآغاز کاهش قیمت دلار بود. قیمت دلار طی چند روز با ریزش‌های متوالی وارد کانال ۳۹ هزار تومان شد و همچنان در همین محدوده در نوسان است.

برخی معتقدند دلار در حال کف‌سازی در محدوده ۴۰ هزار تومان است اما برخی دیگر از کارشناسان می‌گویند با برخی اقدامات و اصلاحات شاید بتوان به دوران دلار ۳۲ هزار تومان هم برگشت. آنچه در دامه می‌آید دیدگاه برخی از کارشناسان این حوزه درباره آینده قیمت دلار است.

دلار

سکه و دلار راه خود را از هم جدا کردند / آخرین قیمت دلار و سکه امروز 14 دی 1401 

در اقتصادی همانند اقتصاد ایران قیمت دلار اصلی‌ترین محرک برای بازار طلا و سکه محسوب می‌شود، اما در چند روز گذشته دلار و سکه مسیری تقریبا متفاوت را طی کرده‌اند. امروز نیز با وجود کاهش قیمت نسبی دلار، سکه نسبت به قیمت آخرین قیمت روز گذشته سکه امامی روندی افزایشی طی است که این روند را می‌توان ناشی از افزایش قیمت انس طلای جهانی دانست. قیمت طلا (18عیار) در لحظه تنظیم این گزارش یک میلیون و 800 هزار تومان است.

قیمت سکه امامی بر اساس داده‌های شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، اکنون 20 میلیون و 268 هزار تومان است و نسبت به قیمت بازگشایی بازار مسیری صعودی را طی کرده است.

Screenshot 2023-01-04 140718

حباب این نوع سکه در این لحظه یک میلیون و 710 هزار تومان است که نسبت به روز گذشته کاهش را تجربه کرده است. قیمت روز گذشته این فلز ارزشمند 19 میلیون و 354 هزار تومان تومان بوده و بر همین اساس قیمت سکه نسبت به آخرین قیمت روز گذشته افزایشی ارزیابی می‌شود.

قیمت سکه بهار آزادی نیز اکنون در لحظه تنظیم این گزارش به 18 میلیون و 997 هزار تومان قیمت دارد. حباب این نوع فلز ارزشمند دو میلیون و 927 هزار تومان برآورد می‌شود که نسبت به قیمت قبلی آن افزایش داشته است.

آخرین نرخ روز گذشته سکه بهار آزادی 19 میلیون و 209 هزار تومان ثبت شده است. این نوع سکه بر خلاف سکه امامی روندی کاهشی را طی کرده است. 

تحلیگران معتقدند در صورت کاهش قیمت دلار تا کانال‌های 35 و 34 هزار تومان، سکه هم روندی کاهشی را در پی می‌گیرد و وارد کانال‌های نزولی‌تر می‌شود./ تجارت نیوز

قیمت دلار در بازار امروز 1401/10/14 ساعت 13:20 با 3,070 (0.78%)% کاهش ، 394,460 تومان اعلام شده است. روز جاری برای دلار با 10,470 ریال کاهش نسبت به روز گذشته و با رقم 387,060 ریال آغاز شد  و طی معاملات امروز، 395,100 ، بیشترین مقدار و 386,820 نیز کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.

دلار

قیمت سکه و ارز 13 دی ماه

 براساس گزارش میدانی ایسنا از بازار ارز، جو حاکم در بازار نسبت به روز گذشته تفاوت داشت و این بود که با توجه به پایین‌تر آمدن نرخ‌ها در صرافی‌ها، دلالان هم قیمت خود را نسبت به روز گذشته کاهش داده بودند. البته از نظر تراکم جمعیت و رفت و آمدها، حال و هوای بازار فرق چندانی با دیروز نداشت.

قیمت خرید دلار در صرافی‌ها نسبت به روز گذشته با کاهش همراه شده و از ۳۷ هزار و ۴۰۰ تومان تا ۳۷ هزار و ۷۰۰ تومان خریده می‌شود.

نرخ فروش دلار نیز از ۳۷ هزار و ۹۰۰ تومان تا حدود ۳۸ هزار تومان متفاوت است.

نرخ یورو اما تغییر چندانی در صرافی‌ها نسبت به دیروز ندارد و از ۳۹ هزار و ۷۰۰ تومان تا حدود ۳۹ هزار و ۸۰۰ تومان خریداری می‌شود.

قیمت فروش هر یورو نیز نهایتا تا ۴۱ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است.

دلالان بازار ارز هم که می‌دانستند امروز نیز نرخ‌ها پایین آمده، مجبور شدند قیمت‌هایشان را پایین تر آوردند؛ به گونه‌ای که نرخ خرید هر دلار آمریکا در پیاده‌روهای خیابان فردوسی از ۳۹ هزار تومان تا ۳۹ هزار و ۵۰۰ تومان به حدود ۳۸ هزار تا ۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است و قیمت فروش آن نیز با کاهش حدود هزار تومانی از ۳۹ هزار و ۲۰۰ تومان تا حدود ۴۰ هزار تومان در نوسان بود.

سکه

 

 در بازار آزاد تا ظهر امروز 13 دی ماه، قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌ میلیون و 789 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 18 میلیون و 700 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 19 میلیون و 200 تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 11 میلیون و 700 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 8 میلیون و 400 تومان و سکه یک‌گرمی 4 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 7 میلیون و 750 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1850 دلار است.

علاوه بر این، در بازار متشکل ارزی در لحظه انتشار این گزارش، قیمت فروش دلار توافقی 37 هزار و 490 تومان اعلام شده است. قیمت فروش یوروی توافقی نیز معادل 41 هزار و 421 تومان اعلام شده است. / تسنیم  

Screenshot 2023-01-03 143838

به گزارش اقتصادنیوز ، عصر روز گذشته اعلام‌شد که نرخ دلار به صورت رسمی‌ در تهران‌ریزش کرده و به تبع آن قیمت سکه امامی (رسمی)  آرایش نزولی به خود گرفته است.

قیمت سکه‌ عصر دیروز 18 میلیون و 800 هزار تومان بود. تحلیلگران فنی بازارسکه باور دارند که این فلز گرانبها در محدوده 18 میلیون و 250 هزار تومان حمایت سنگینی دارد و به‌راحتی این نقطه را از دست نخواهد داد.

این دسته از تحلیلگران باور دارند که نقطه مقاومتی این بازار محدوده 18 میلیون و 800 هزار تومان است و سکه در صورت شکست آن، می‌تواند وارد کانال 19 میلیون تومانی شود.

سکه

آخرین قیمت سکه و ارز در روز 12 دی ماه

 در بازار امروز قیمت سکه رسمی در مقایسه با روز گذشته ثابت ماند. قیمت سکه امامی تا حدود ساعت 12 ظهر امروز  در بازار رسمی با 19 میلیون تومان معامله شد.

 

Screenshot 2023-01-02 134752

قیمت دلار هم در بازار متشکل تا ظهر امروز در محدوده 37 هزار تومان به فروش رسید. قیمت یورو امروز در محدده 41 هزارو 619 تومان قرار گرفت.

01

قیمت طلا در روز 11 دی ماه

هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌ میلیون و 823 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 17 میلیون و 800 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 18 میلیون و 100 تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 11 میلیون و 600 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 8 میلیون و 600 تومان و سکه یک‌گرمی 4 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 7 میلیون و 900 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1824 دلار است.

علاوه بر این، در بازار متشکل ارزی در لحظه انتشار این گزارش، قیمت فروش دلار توافقی 37 هزار و 491 تومان اعلام شده است. قیمت فروش یوروی توافقی نیز معادل 38 هزار و 900 تومان اعلام شده است.

Screenshot 2023-01-01 183813

قیمت طلا در روز شنبه دهم دی ماه سال ۱۴۰۱ 

قیمت سکه امامی امروز شنبه دهم دی ماه سال ۱۴۰۱ به ۱۹ میلیون و ۷۰۵ هزار تومان رسید و حباب این سکه روی رقم ۲ میلیون و ۲۶۷ هزار تومان ماند. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت یک میلیون و ۸۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد.

قیمت سکه (تا لحظه تنظیم گزارش)

سکه قیمت امروز (تومان) حباب (تومان)
سکه امامی (طرح جدید) ۱۹.۷۰۵.۰۰۰ ۲.۲۶۷.۰۰۰
سکه بهار آزادی ۱۹.۰۰۳.۰۰۰ ۱.۵۵۹.۰۰۰
نیم سکه ۱۱.۴۰۰.۰۰۰ ۲.۶۸۰.۰۰۰
ربع سکه ۸.۹۰۰.۰۰۰ ۴.۵۳۸.۰۰۰
سکه گرمی ۴.۴۰۰.۰۰۰ ۲.۲۵۲.۰۰۰

قیمت طلا (تا لحظه تنظیم گزارش)

طلا قیمت امروز (تومان)
۱۸ عیار ۱.۸۲۵.۵۰۰
۲۴ عیار ۲.۴۳۳.۹۰۰
طلای دست دوم ۱.۸۰۱.۱۰۴
مثقال طلا ۷.۸۸۹.۰۰۰
انس طلا ۱۸۲۳ دلار و ۹۵ سنت

همچنین قیمت انس طلا نیز در بازار جهانی ۱۸۲۳ دلار و ۹۵ سنت است.