« نیکلاس مادورو » رئیس‌جمهور ونزوئلا شامگاه چهارشنبه به‌صورت تلفنی با آیت‌الله دکتر «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران گفت‌وگو کرد.

مادورو با اعلام این خبر در صفحه شخصی توئیتر خود، نوشت: «با سید ابراهیم رئیسی ، رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران مکالمه تلفنی انجام دادم».

وی همچنین افزود: «ما توافق کردیم که روابط برادرانه و همکاری‌های خود را تقویت کنیم تا نبرد مشترک علیه ستیزه‌جویی‌های [محور] امپریالیستی علیه ملت‌هایمان را پیشرفت دهیم».

رئیس‌جمهور ونزوئلا پیشتر نیز در پیامی ضمن عرض تبریک به آیت‌الله رئیسی برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ ایران، خواستار تعمیق روابط بین تهران و کاراکاس شد.

مادورو همچنین از «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران نیز برای صداقت با مردم ایران در سال‌های ریاست‌جمهوری، تحکیم استقلال و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در جامعه ایران و همچنین مدیریت وی در جامعه جهانی و ترویج احترام به حقوق بین‌الملل و ارتقاء‌ روند ائتلاف منطقه‌ای از طریق گسترش همبستگی، دانش و برابری بین مردمان جهان قدردانی کرد.

پیش از این نیز، «خورخه آریزا» وزیر خارجه ونزوئلا در دیدار با همتای ایرانی در آنتالیا از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به این کشور در روزهای سخت قدردانی کرده بود.