آنتونیو باندراس جدیدترین بازیگری است که برای بازی در قسمت پنجم چندگانه «ایندیانا جونز» انتخاب شد. وی در «ایندیانا جونز ۵» به هریسون فورد که بار دیگر در نقش اصلی فیلم بازی می کند و نیز فیبی والر-بریج، مدس میکلسون، بوید هالبروک، شونت رنی ویلسون و توماس کرچمان پیوست.

فیلمبرداری این فیلم ماجراجویانه از ماه ژوئن در استودیوز پاین‌وود لندن شروع شده و اولین فیلم از مجموعه فیلم‌های «ایندیانا جونز» است که با نام دیزنی تولید می‌شود.

جزییات فیلم و نقشی که باندراس باید بازی کند روشن نشده است و فیلم قرار است ۲۹ جولای ۲۰۲۲ راهی پرده‌های سینماها شود.

این فیلم را جیمز منگولد کارگردانی می‌کند که نامزدی اسکار را برای «لوگان» و «فورد در برابر فراری» کسب کرده است. وی از نویسندگان فیلمنامه در کنار جز و جان-هنری باترورث هم هست.

استیون اسپیلبرگ که کارگردان چهار قسمت قبلی فیلم بود امسال مسئولیت‌های دیگری دارد که تهیه‌کنندگی فیلم از جمله آنهاست. جان ویلیامز آهنگساز ۸۹ ساله نیز بار دیگر ساخت آهنگ فیلم را برعهده دارد.

به تازگی تصاویری از پشت صحنه فیلم پخش شد که شبیه دهه ۱۹۶۰ آمریکا بود.

هریسون فورد ۷۸ ساله ماه پیش در حین بازی در صحنه‌ای از فیلم از ناحیه کتف آسیب دید و گفته می‌شود بازگشت وی به فیلم اندکی زمان می‌برد.

باندراس بازیگر سرشناس فیلم «نقاب زورو» که برای بازی در «رنج و افتخار» سال ۲۰۱۹ نامزدی اسکار را کسب کرد، به تازگی با کمدی اکشن «بادیگارد همسر آدمکش» دیده شد. وی بازی در چند فیلم را در برنامه‌اش دارد که «گربه در چکمه: آخرین آرزو» و «نامعلوم» از جمله آنهاست.

وی تابستان سال پیش و در سالگرد ۶۰ سالگی‌اش تایید کرد که به کرونا مبتلا شده است.