معمولا غذاهای سوخاری  به دلیل علاقه و سلیقه عمده اشخاص به غذاهای ترد و کریسپی شده طرفداران بسیاری دارد. همچنین استفاده از آرد سوخاری طعم دار به دلیل کاهش بوی نامطبوع غذا و طعم دهندگی آن لذت تناول غذا را چندین برابر می کند.

طرز تهیه قارچ سوخاری

طرز تهیه قارچ سوخاری

مواد لازم برای ۴ نفر

قارچ    ۳۰۰ گرم

تخم‌مرغ    ۲ عدد

پودر سوخاری    ۱ فنجان

آرد    ۱ فنجان

پاپریکا    ½ قاشق چایخوری

نمک و فلفل    ½ قاشق چایخوری

پودر سیر    ½ قاشق چایخوری

آویشن    ½ قاشق چایخوری

روغن مخصوص سرخ کردنی    به مقدار لازم

طرز تهیه قارچ سوخاری

مرحله اول

برای درست‌کردن قارچ سوخاری؛ استفاده از قارچ دکمه ای به دلیل هم اندازه بودن، آلودگی و گردوخاک کمتر و یکدستی در غذای تهیه شده بیشتر توصیه می‌شود. اگر قارچ شما کاملاً تمیز باشد می‌توانید فقط با یک‌پارچه نمدار آن را پاک کنید.

مرحله دوم

قارچ را نباید بیش از ۳۰ ثانیه در آب شستشو داد. درصورت نیاز به شستشوی قارچ، آن‌ها را در آبکش ریخته و رویش آب سرد بریزید. حتماً با انگشتانتان روی قارچ بکشید تا کاملاً پاکیزه گردد. دقت کنید هرچه شستشوی قارچ در زمان کمتری رخ دهد و آب کمتری به قارچ نفوذ کند در نتیجه طعم آن لذیذ تر خواهد بود.

مرحله سوم

قارچ‌ها را به‌آرامی پاک کرده و آن‌ها را روی یک حوله کاغذی پهن کنید تا آب اضافی قارچ گرفته شود. اگر آب اضافی درون قارچ باقی بماند موقع سرخ کردن آبکی خواهند بود.

مرحله چهارم

تخم‌مرغ‌ها را با مقداری نمک با چنگال کمی هم بزنید تا زرده و سفیده کاملاً با هم مخلوط گردند. سپس آرد را در یک ظرف گود بزرگ ریخته و نمک، فلفل، آویشن، پاپریکا و پودر سیر را به‌خوبی با آن مخلوط کنید. تا یکدست گردد.

مرحله پنجم

قارچ‌ها را تک تک در تخم‌مرغ غلطانده و سپس داخل آرد فرو کنید. و این کار را دوباره تکرار کنید با این تفاوت که در این مرحله به خوبی و کاملاً به پودر سوخاری آغشته شود. در صورت استفاده از آرد سوخاری درشت قارچ‌ها ظاهری بهتر دارا هستند.

آموزش طرز تهیه قارچ سوخاری در سایت رضیم

طرز تهیه مرغ سوخاری (کنتاکی)

طرز تهیه مرغ سوخاری (کنتاکی)

مواد لازم برای 4 نفر

سینه مرغ    800 گرم

تخم مرغ    2 عدد

کورن فلکس    3 پیمانه

سیر    1 حبه

شیر    1 پیمانه

آرد سفید قنادی    1 پیمانه

ادویه آلسپایس یا فلفل شیرین    1 قاشق چایخوری

ادویه کاری    1 قاشق چایخوری

نمک و فلفل سیاه    به مقدار کافی

پاپریکا و روغن    به مقدار کافی

دستور پخت مرغ سوخاری کنتاکی kfc

مرحله اول

جهت پخت مرغ سوخاری کنتاکی لذیذ به روش کی اف سی در آغاز تکه های مرغ را به اندازه مناسب برش و سپس داخل ظرف بزرگی می ریزیم. باید توجه داشت که نباید گوشت مرغ را به صورت ریز خرد کنیم.

مرحله دوم

سیر رنده شده، شیر، ادویه آلسپایس، ادویه کاری، نمک، فلفل سیاه و پاپریکا را داخل یک کاسه کوچک با هم ترکیب می کنیم تا یکدست تا برای طعم دار کردن تکه های گوشت مرغ استفاده شود.

مرحله سوم

سپس مواد را به کاسه حاوی گوشت مرغ اضافه کرده و با دست ترکیب می کنیم تا مواد طعم دهنده به تمام نقاط گوشت مرغ برسند. سپس روی درب کاسه را با سلفون پوشانده و به مدت 2 ساعت در یخچال قرار می دهیم.

آموزش طرز تهیه مرغ سوخاری (کنتاکی) در سایت رضیم.

طرز تهیه سیب زمینی سوخاری

طرز تهیه سیب زمینی سوخاری

مواد لازم سیب زمینی سوخاری

سیب زمینی    ۲ عدد

تخم مرغ    ۱ عدد

دلستر تلخ    ۱ پیمانه

آرد سفید    ۱ پیمانه

نمک و فلفل سیاه    از هر کدام ۱ قاشق چایخوری

پودر سوخاری    به مقدار کافی

طرز تهیه سیب زمینی سوخاری

مرحله اول

برای تهیه سیب زمینی سوخاری لذیذ  ابتدائا پوست سیب زمینی ها را جدا کرده و تمیزشان میکنیم، پس از آن به اندازه‌های یکسان به صورت خلالی آن ها را خرد می کنیم. سپس سیب زمینی های خلال شده را درون یک کاسه آب سرد می ریزیم.

مرحله دوم

صبر کنید تا سیب زمینی ها به مدت ۱۵ دقیقه درون آب مانده و نشاسته آنها خارج و ته نشین گردد. خلال ها را شسته و روی دستمال حوله ای جهت کشیده شدن آب اضافی قرار می دهیم.

مرحله سوم

درون یک کاسه مناسب تخم مرغ را با همزن دستی به خوبی هم می زنیم تا بافت تخم مرغ از لختگی خارج شده و کمی پف کند. سپس دلستر تلخ، نمک و فلفل سیاه به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

آرد را به کاسه حاوی تخم مرغ، دلستر تلخ، نمک و فلفل سیاه اضافه کرده و به خوبی مخلوط میکنیم تا مواد ترکیب شده و یک مایه نسبتا غلیظ بدست آید. سپس یک ظرف مناسب روی حرارت ملایم گذاشته و به جهت شناور ماندن سیب زمینی ها در روغن مقدار بیشتری روغن می افزاییم.

مرحله پنجم

در این مرحله آخر و پایانی صبر میکنیم تا روغن به خوبی گرم شده، سپس سیب زمینی های خلالی را ابتدا درون مایه ساخته شده فرو کرده و  سپس درون پودر سوخاری غلط می دهیم. پس از آن سیب زمینی ها را درون روغن سرخ می کنیم.

آموزش آشپزی با رضیم