هنگامی که صحبت از مبلمان اداری می‌شود، برخی از رایج‌ترین قطعاتی که به یاد افراد می‌آید، میز و صندلی اداری هستند. در مورد میزهای اداری و صندلی‌های اداری، طیف گسترده‌ای از سبک‌ها وجود دارد. اگر به دنبال مبلمان اداری مناسبی هستید و در مورد انواع مختلف مبلمان اداری و اینکه کدام یک برای شما بهترین هستند سؤال دارید در ادامه با ما همراه باشید.

انواع میز‌های اداری

میزهای مدیریتی یا اجرایی

همان‌طور که از نامش پیداست، میزهای مدیریتی برای مدیران و سرپرستان ایدئال هستند. سبک و کارکرد این میز بر اساس نوع کاری که باید انجام شود و تجهیزات کار موردنیاز طراحی شده است. این نوع مبلمان اداری معمولاً در دفاتر بزرگ با فضای کافی استفاده می‌شود. این میزهای بزرگ مجهز به جعبه و کشوهای زیادی برای نگهداری اسناد و لوازم اداری هستند.

میز کامپیوتر

میزهای کامپیوتر اگرچه طوری طراحی شده‌اند که با فضای ذخیره سازی کیس استفاده از رایانه را سازمان‌دهی می‌کنند اما فقط برای رایانه‌ها استفاده نمی‌شوند، این میزهای معمولی اغلب تمام فضایی را که برای نظم و ترتیب دستگاه‌های فناوری و سایر وسایل نیاز است را فراهم می‌کنند.

میزهای کامپیوتر اغلب به‌اندازه‌ای بزرگ هستند که مانیتور، کابل‌ها، اتصالات و کیس کامپیوتر شما را در خود جای دهند، اما به‌اندازه میزهای اجرایی بزرگ نیستند. آن‌ها همچنین اغلب دارای چندین کشو همراه با قابلیت مدیریت سیم هستند. برخی از میزهای کامپیوتر حتی با سینی‌های صفحه کلید کشویی طراحی شده‌اند که می‌توانند در مواقعی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرند از مسیر خارج شوند.

میزهای چندمنظوره

میزهای چندمنظوره اساساً شبیه میزهای کامپیوتر هستند. این میزها گزینه‌ای ایدئال برای فضاهای مشارکتی و دفاتر سبک باز هستند. این میز‌ها که گاهی به شکل مدولار تولید می‌شوند قابلیت پیکربندی و تنظیمات مختلفی را دارند که به راحتی با انواع سبک‌های کاری هماهنگ می‌شوند. میزهای اداری چندمنظوره معمولاً دارای فضای کافی برای رایانه یا لپ‌تاپ هستند و اغلب 3 تا 4 کشو دارند. از آن‌ها می‌توان به طرق مختلف استفاده کرد از این رو سازمان‌دهی فضای شما را آسان‌تر می‌کنند.

0

انواع صندلی‌های اداری

صندلی‌های اداری

وقتی نوبت به انواع مبلمان اداری می‌رسد، درست مانند میزهای اداری، صندلی‌های اداری نیز در سبک‌ها و طرح‌های مختلفی در بازار وجود دارند. بهترین آن‌ها با در نظر گرفتن وضعیت راحتی ارزش‌گذاری می‌شوند. اگر به فکر اضافه کردن صندلی‌های اضافی در دفتر خود هستید، در ادامه با انواع رایج صندلی‌های اداری آشنا خواهید شد.

صندلی‌های کنفرانس

صندلی‌های کنفرانس عمدتاً در اتاق‌های هیئت‌مدیره و برای جلسات تجاری استفاده می‌شود. اگرچه صندلی‌های کنفرانس مانند صندلی‌های اداری دیگر انعطاف‌پذیر و همه کاره نیستند اما از آنجا که آن‌ها برای کار گروهی به جای کار شخصی استفاده می‌شوند، باید طراحی زیبا و راحتی داشته باشند... برخی از صندلی‌های کنفرانس چرخ‌دار هستند تا حرکت راحت‌تری داشته باشند.

صندلی‌های ارگونومیک

اگر به دنبال صندلی راحتی هستید که از کمردرد و ناراحتی در ساعات طولانی کار پیشگیری کند، صندلی‌های ارگونومیک گزینه ایده الی هستند. صندلی‌های ارگونومیک برای افرادی که دچار کمردرد یا مشکلات ستون فقرات هستند، انتخاب مناسبی است زیرا از وضعیت کمردرد حین نشستن به‌خوبی پشتیبانی می‌کند. این صندلی دارای ویژگی‌های فوق‌العاده دیگری مانند؛ ارتفاع قابل تنظیم، جای دست و تکیه‌گاه سر نیز دارند که به شما این امکان را می‌دهند که هنگام نشستن در بهترین شرایط باشید.

 

صندلی‌های کار

صندلی‌های کار یکی دیگر از انواع محبوب مبلمان اداری و از نوع چرخ‌دار هستند که چرخ‌ها برای حرکت و چرخش سریع و بدون استرس طراحی شده‌اند. برخی از شرکت‌ها صندلی‌های کار را با ارتفاع قابل تنظیم تولید می‌کنند و که راحتی بیشتری برای استفاده کنندگان فراهم می‌کند.

سایر مدل‌‌های صندلی اداری به سرح زیر است:

  • صندلی اپراتور
  • صندلی های 24 ساعته
  • صندلی های پارچه ای
  • صندلی های چرمی
  • صندلی مش
  • صندلی های وینیل
  • صندلی جلسات
  • صندلی های اتاق انتظار
  • صندلی های صنعتی
  • صندلی های تاشو

11

 

کمدها

 کمدهای اداری طوری طراحی شده‌اند که فضای کار را مرتب و منظم نگه دارند. کمدها در سبک‌ها، اندازه‌ها و اشکال مختلف وجود دارند. مدل‌های بلند، باریک، مدل‌های جمع‌وجور و رومیزی از انواع مختلف کمدهای اداری هستند. از کمدهای قفل‌دار در فضای اداری برای نگهداری اسناد و مدارک ارزشمند استفاده می‌شود.

فایل

 از فایل‌ها که در اندازه‌ها و اشکال مختلف وجود دارد برای نظم دادن به چیزهایی مانند برگه‌ها، اسناد، پرونده‌ها و غیره استفاده می‌شود. فاکتورهایی که هنگام انتخاب فایل و کشوها باید در نظر بگیرید ظرفیت، اندازه و امنیت آن‌ها است. فایل‌های بلند می‌توانند تجهیزات بیشتری را در خود جای دهند، در حالی که فایل‌های کوچک برای محیط‌های اداری با فضای محدود مناسب هستند. مدارک حساس و شخصی حتماً باید در فایل‌های قفل‌ دار نگهداری شوند.

12

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری بخشی جدایی ناپذیر از هر دفتر برای ارائه حریم خصوصی و کاهش سر و صدا هستند. حتی می توانید از آنها برای تقسیم بخش های یک دفتر و استفاده بیشتر از فضای موجود استفاده کنید. طیف گسترده ای از انواع  پارتیشن اداری در رنگ ها ، جنس ها و مواد مختلف متناسب با هر سبک کسب و کاری در بازار وجود دارد که قابلیت شخصی سازی فراوانی نیز دارند.

13

کلام پایانی

این‌ها برخی از محبوب‌ترین انواع مبلمان اداری برای رفع تمام نیازهای دفاتر کاری هستند که در اکثر محل‌های کار حتماً یکی دو مدل از آن‌ها را پیدا خواهید کرد. دقت داشته باشید که حوزه‌های کاری، فعالیت‌ها و وظایف کارکنان متفاوت است، بنابراین با توجه به‌راحتی و فعالیت‌های کارمند صندلی اداری مناسبی را انتخاب کنید. مبلمان اداری به شما کمک می‌کنند ظاهری شیک و مدرن برای فضای اداری خود ایجاد کنید و تخیل کارکنان و مشتریان خود را تقویت کنید. شما می‌توانید انواع مبلمان اداری را از مارک‌های مختلف باکیفیت و عملکرد بالا به صورت آنلاین نیز خریداری کنید.