محمدرضا رضایی کوچی، نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس در گفت‌و‌گو با پارس نیوز ، با اشاره به اولویت‌های اقتصادی مجلس دوازدهم، گفت: مهمترین مسئله‌ای که مجلس دوازدهم باید مورد توجه قرار دهد، توجه به معیشت و سفره مردم و ایجاد تناسب میان درآمد افراد با هزینه ها و مخارج زندگی است. 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هم اکنون تامین هزینه های زندگی برای اقشار مختلف جامعه به ویژه حقوق بگیران اعم از کارگران و کارمندان به شدت دشوار است، عنوان کرد: رویکرد اصلی مجلس دوازدهم باید توجه به اقشار ضعیف و کم درآمد باشد.

وی ادامه داد: موضوع مهم دیگر توجه به ایجاد اشتغال برای جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی بوده که باید در اولویت های مجلس دوازدهم قرار بگیرد. در این رابطه عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات به مشاغل خرد و خانگی و صنایع بزرگ بسیار حائز اهمیت است که متاسفانه هم اکنون عملکرد بانک ها در این حوزه قابل قبول نیست.

نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس با اشاره به ضرورت توجه به مسئله تامین مسکن عنوان کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که باید در اولویت مجلس دوازدهم قرار بگیرد، توجه به چالش عظیم مسکن در کشور است. در این رابطه مجلس یازدهم قوانین بسیار کارآمد و مهمی را به تصویب رساند که اجرای دقیق آن نیازمند نظارت قاطعانه مجلس دوازدهم است.

رضایی کوچی خاطرنشان کرد: در ابتدای مجلس یازدهم اگر با کمبود 4 میلیون مسکن مواجه بودیم هم اکنون برای جبران کمبودها به ساخت و عرضه حدودا 6 میلیون واحد مسکونی نیازمند هستیم و برای این مهم بانک ها باید همکاری لازم را داشته باشند که متاسفانه در این حوزه هم بانک‌ها عملکرد قابل قبولی نداشته و به بهانه های مختلف از پرداخت تسهیلات به حوزه مسکن طفره می‌روند.