روح الله عباس پور ، نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با پارس نیوز، با اشاره به مختصاتی که رئیس جمهور آینده باید داشته باشد، بیان کرد: رئیس جمهور آینده  در درجه اولباید تبعیت محض از ولایت و رهبری داشته باشد. یکی از ویژگی‌های خاص شهید آیت الله رئیسی این بود که تابع بی چون و چرای فرمایشات مقام معظم رهبری بود. از سوی دیگر باید فردی پاکدست روی کار بیاید تا بتواند با فساد مبارزه کند.

وی در ادامه اظهار کرد: این انتظار می رود رئیس جمهور آینده نیز مانند شهید رئیسی مردمی باشد؛ یعنی به منافع مردم بیندیشد. باید دنبال منافع مردم بود. باید در مسیر مصلحت کشور گام بردارد. از سوی دیگر باید فردی روی کار بیاید که قدرت اجرایی داشته باشد. به جای اینکه به خودش بیندیشد باید به خدا بیندیشد. آقای قرائتی در تشییع جنازه شهید آیت الله رئیسی فرمودند که افرادی که به خودشان فکر کردند عقب ماندند؛ اما افرادی که به خدا فکر کردند جلو افتادند.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از سوی دیگر رئیس جمهور آتی باید تجربه کار اجرایی داشته باشد. در انتصاب وزرا و مسئولان باید به دنبال شایسته سالاری باشد. باید رئیس جمهوری روی کار بیاید که فارغ از نگاه گروهی و جریانی به دنبال شایسته ترین افراد باشد. از سوی دیگر باید بحث جوان گرایی نیز مورد توجه رئیس جمهور آتی باشد. باید در کنار شخصیت های با تجربه از جوانان نیز در سمت‌های مدیریتی استفاده شود.

وی در ادامه تاکید کرد: در دهه اول انقلاب دیدیم زمانی که جوانان به کار گرفته شدند چه عظمتی را  به وجود آوردند. اکنون نیز اگر به جوانان اعتماد کنیم می توانند خیلی بهتر کار را جلو ببرند. باید رئیس جمهوری روی کار بیاید که تفکر انقلابی داشته باشد. شهید آیت الله رئیسی همه این ویژگی‌ها را داشت. فردی باید روی کار بیاید که با داشتن این ویژگی‌ها بتواند ادامه دهنده راه شهید رئیسی برای خدمت به مردم باشد.