به گزارش پارس نیوز به نقل از تسنیم، جنگ سوریه و هجوم تروریست های تکفیری به خاک و ناموس این کشور موجب شد تا از همه ممالک اسلامی مجاهدینی خود را به سوریه برسانند تا هم از مردم دفاع کنند و هم از حرم حضرت زینب(س) که توسط داعشی ها و دیگر گروه های تکفیری تهدید می شد.

مجاهدانی هم از کشور پاکستان تحت عنوان لشکر زینبیون لباس مدافعان حرم را به تن کردند و در این راه شهدای زیادی نیز تقدیم اسلام شدند. یکی از این شهدا جوانی بود به نام مبین که وقتی حاج قاسم را می بیند درخواست عجیبی می کند. فرمانده او خاطره این درخواست را این طور روایت میکند:

شهید مبین یکی از بچه های خوب لشکر بود. یک بار بچه ها در منطقه هجومی انجام داده بودند که حاج قاسم سلیمانی برای تشکر و خدا قوتی در جمع بچه های لشکر زینبیون حضور پیدا کرد.

آن زمان من بعد از شهید مطهر حسین، به طور موقت مسئولیت فرماندهی را برعهده داشتم. وقتی سردار آمد، درخواست ها و آنچه باید به عرض ایشان می رساندم را در نامه ای نوشتم و خدمتشان تقدیم کردم.

مدافع حرم , سردار قاسم سلیمانی , تیپ زینبیون ,

مبین که می دانست با حاج قاسم دیدار دارم، پیش من آمد و گفت، به سردار سلیمانی بگویید یک نشان و رمزی به من نشان بدهد که من مطمئن شوم سرباز بی بی زینب(سلام الله علیها) هستم و این خدمت و سربازی مقبول ایشان است.

وقتی به محضر سردار سلیمانی رسیدم، مبین را معرفی و خواسته اش را مطرح کردم. سردار چند ثانیه به مبین نگاه کرد و بدون این که حرفی بزند، او را به خودش نزدیک کرد و مبین را بوسید و گفت:  این هم نشان سربازی شما. به مبین گفتم دیگر خیالت راحت شد، مطمئن شدی؟!