به گزارش پارس نیوز به نقل از تسنیم، جزئیات برنامه‌های شب قدر تلویزیون در سه شب (جمعه 10 فروردین، یک‌شنبه 12 فروردین و سه‌شنبه 14 فروردین) را با هم مرور می‌کنیم:

 

شب نوزدهم ماه مبارک رمضان

شبکه یک در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان مراسم شب احیاء را از حرم حضرت امام علی‌بن موسی الرضا علیهما السلام پخش می‌کند، همچنین قرائت دعای جوشن‌کبیر و مرثیه‌سرایی با نوای محمود کریمی برای روزه‌داران پخش می‌شود. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی خواهد بود.

شبکه دو مراسم نخستین شب احیاء را که مصادف با شب ضربت خوردن امیرمؤمنان علیه السلام است از حرم حضرت معصومه(س) به‌روی آنتن این شبکه می‌فرستد، همچنین دعای جوشن‌کبیر با نوای عباس حیدرزاده برای شب‌زنده‌داران پخش می‌شود. حجت‌الاسلام ناصر رفیعی هم در باب فضیلت شب‌های قدر سخنرانی خواهد کرد، همچنین مراسم احیاء هم را حجت‌الاسلام رفیعی انجام خواهد داد.

شبکه سه سیما قرائت دعای جوشن‌کبیر و مرثیه‌خوانی را با نوای میثم مطیعی در شب نوزدهم از آستان مقدس امام‌زاده قاضی الصابر علیه‌السلام روی آنتن می‌برد، همچنین مراسم احیا از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می‌شود.

شبکه چهار سیما در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان مراسم احیاء را از حسینیه آیت‌الله حق‌شناس به‌روی آنتن می‌فرستد و مهدی سماواتی هم دعای جوشن کبیر را قرائت می‌کند،

مرثیه‌خوانی هم با صدای مهدی سماواتی پخش می‌شود و سخنران شب نوزدهم هم آیت‌الله سیدمهدی میرباقری است.

شبکه تهران سیما از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان را پخش می‌کند.

قرائت دعای جوشن‌کبیر و مرثیه‌سرایی هم توسط محمدرضا غلامرضازاده و احمد زین‌العابدین فرد انجام خواهد شد، سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت‌الاسلام مسعود عالی صورت خواهد گرفت.

شبکه قرآن و معارف سیما هم از مصلای امام خمینی(ره) مراسم احیاء و شب‌زنده‌داری روزه‌داران را به‌روی آنتن می‌فرستد، قرائت دعای جوشن‌کبیر هم با نوای محمدحسین سعیدیان، مهدی قربانعلی و محمدرضا پورزرگری پخش می‌شود.

مداح حمید رمضان‌پور و سخنران شب نوزدهم ماه مبارک هم حجت‌الاسلام علی سرلک خواهد بود.

شبکه آموزش مراسم احیاء شب نوزدهم ماه رمضان را که مصادف با ضربت خوردن مولای متقیان است از مرقد امام خمینی پخش می‌کند، دعای جوشن‌کبیر هم با نوای حاج حمید رمضان‌پور و سخنران شب نوزدهم هم حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای رییس قوه قضائیه است، مراسم احیاء را هم حجت‌الاسلام ادیب یزدی برگزار می‌کند.

شبکه افق مراسم شب نوزدهم را از هیئت حسینیه فاطمه الزهرا(س) میدان سپاه با مرثیه‌خوانی و قرائت دعای جوشن‌کبیر توسط علی قربانی، غلامرضا قاسمیان و سلیمی و سخنرانی آیت‌الله جاودان پخش می‌کند.

شبکه امید از مسجد مقدس جمکران مراسم شب قدر را روی آنتن می‌برد. قرائت دعای جوشن‌کبیر توسط حسن شالبافان و سخنرانی و مراسم احیا توسط حجت‌الاسلام سیدحسین آقامیری انجام می‌شود.

شبکه سلامت از حرم مطهر امام رضا‌ علیه السلام، رواق حضرت زهرا(ع) مراسم شب احیا را با مترجم (رابط ناشنوایان) پخش می‌کند، سخنران هم حجت‌الاسلام مروی و مداح هم محمود کریمی خواهد بود.

بیشتر بخوانید
  • همه برنامه‌های سحر و افطار تلویزیون + جدول

شب بیست‌ویکم ماه مبارک رمضان

شبکه یک سیما مراسم احیا و شب‌زنده‌داری شب بیست‌ویکم ماه رمضان را از حرم مطهر امام رضا‌ علیه السلام و صحن پیامبر اعظم صلوات الله علیه با قرائت دعای جوشن‌کبیر و مرثیه‌سرایی با نوای حاج مهدی سروری و حاج علی برادران پخش می‌کند، سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت‌الاسلام ناصر رفیعی خواهد بود.

شبکه دوی سیما پوشش مراسم شب بیست‌ویکم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و دعای جوشن‌کبیر با نوای حسن شالبافان پخش می‌کند، سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت‌الاسلام حسینی خراسانی به‌روی آنتن شبکه دو می‌رود.

شبکه سه سیما قرائت دعای جوشن‌کبیر و مرثیه‌خوانی را با نوای میثم مطیعی در شب بیست‌ویکم از آستان مقدس امامزاده قاضی الصابر علیه السلام روی آنتن می‌برد، همچنین مراسم احیا از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می‌شود.

شبکه چهار سیما مراسم احیا را از مرقد امام خمینی به‌روی آنتن می‌فرستد، دعای جوشن‌کبیر را حاج اسدالله عرب‌سرخی و مرثیه‌خوانی را هم حاج احمد زمانی قرائت می‌کند، حجت‌الاسلام سیّدابراهیم رئیسی هم به‌عنوان سخنران صحبت خواهد کرد، مراسم احیا را هم حجت‌الاسلام ادیب یزدی انجام می‌دهد.

شبکه تهران مراسم شب بیست‌ویکم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی پخش می‌کند، قرائت دعای جوشن‌کبیر و مرثیه‌سرایی هم توسط امیر نعیمی و حمید رمضان‌پور انجام می‌شود.،سخنرانی و برگزاری مراسم احیا هم به‌عهده حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی‌عسکر خواهد بود.

شبکه قرآن و معارف هم از مصلای امام خمینی مراسم احیاء و شب‌زنده‌داری روزه‌داران را به‌روی آنتن می‌فرستد، قرائت دعای جوشن‌کبیر هم با نوای محمدحسین سعیدیان، مهدی قربانعلی و محمدرضا پورزرگری پخش می‌شود. مداح احمد واعظی و سخنران شب بیست‌ویکم ماه مبارک رمضان هم حجت‌الاسلام مسعود عالی خواهد بود.

شبکه آموزش از امامزاده محمد هلال‌بن علی علیه السلام آران و بیدگل مراسم دومین شب قدر را پخش می‌کند، قرائت دعای جوشن‌کبیر و مرثیه‌خوانی نیز توسط عباس حیدرزاده و مراسم احیا و سخنرانی توسط حجت‌الاسلام هادی محمدپور روی آنتن می‌رود.

شبکه افق مراسم شب بیست‌ویکم را از هیئت حسینیه فاطمه الزهرا علیها السلام میدان سپاه با مرثیه‌خوانی و قرائت دعای جوشن‌کبیر توسط علی قربانی، غلامرضا قاسمیان و سلیمی و سخنرانی آیت‌الله جاودان پخش می‌کند.

شبکه امید مراسم شب بیست‌ویکم ماه مبارک رمضان را از مسجد مقدس جمکران روی آنتن می‌برد. قرائت دعای جوشن‌کبیر توسط محمدرضا غلامرضازاده و سخنرانی و مراسم احیا توسط آیت‌الله میرباقری انجام می‌شود.

شبکه سلامت از حرم مطهر امام رضا‌ علیه السلام، رواق حضرت زهرا(ع)، مراسم شب احیا و شب شهادت امام علی علیه السلام را با مترجم (رابط ناشنوایان) پخش می‌کند، سخنران حجت‌الاسلام راشد یزدی و مداح هم امیر عارف خواهد بود.

شب بیست‌وسوم ماه مبارک رمضان

شبکه یک سیما مراسم شب بیست‌وسوم ماه مبارک رمضان و سومین شب قدر را از حرم مطهر امام رضا‌ علیه السلام و صحن پیامبر اعظم صلّی الله علیه و آله و سلّم پخش می‌کند، دعای جوشن‌کبیر و مرثیه‌سرایی توسط حاج احمد واعظی و مصطفی موسوی انجام خواهد شد، سخنرانی و مراسم احیاء را هم حجت‌الاسلام مسعود عالی انجام خواهد داد.

شبکه دوی سیما پوشش مراسم شب بیست‌وسوم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و دعای جوشن‌کبیر را با نوای مهدی سلحشور پخش می‌کند، سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام آیت‌الله میرباقری به‌روی آنتن شبکه دو می‌رود.

شبکه سه سیما قرائت دعای جوشن‌کبیر و مرثیه‌خوانی را با نوای میثم مطیعی در شب بیست‌وسوم، از آستان مقدس امامزاده قاضی الصابر علیه السلام روی آنتن می‌برد، همچنین مراسم احیا از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می‌شود.

شبکه چهار سیما مراسم شب بیست‌وسوم ماه مبارک را از مسجد مقدس جمکران با قرائت دعای جوشن‌کبیر و با نوای عباس حیدرزاده برای شب‌زنده‌داران پخش می‌کند، سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت‌الاسلام سیدحسین مؤمنی پخش می‌شود.

شبکه تهران از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی مراسم احیای شب بیست‌وسوم ماه رمضان را به‌روی آنتن می‌فرستد، قرائت دعای جوشن‌کبیر و مرثیه‌سرایی با نوای حسن شالبافان پخش می‌شود، سخنرانی و مراسم احیا هم توسط حجت‌الاسلام حسینی خراسانی انجام می‌شود.

شبکه قرآن و معارف مراسم احیاء سومین شب را از مصلای امام خمینی با نوای محمدحسین سعیدیان، مهدی قربانعلی و محمدرضا پورزرگری پخش می‌کند، مداح احمد نیکبختیان و سخنران هم حجت‌الاسلام مهدی ماندگاری است.

شبکه آموزش از حرم حضرت احمدبن موسی (شاه‌چراغ) علیه السلام مراسم سومین شب قدر را پخش می‌کند، قرائت دعای جوشن‌کبیر، مرثیه‌خوانی و مداحی نیز توسط مهدی سروری و مراسم احیا و سخنرانی توسط حجت‌الاسلام سیّدشرف‌الدین ملک‌حسینی روی آنتن می‌رود، همچنین قرائت دعای ابوحمزه با نوای حمید رمضان‌پور پخش می‌شود.

شبکه افق مراسم شب بیست‌وسوم را از هیئت حسینیه فاطمة الزهرای میدان سپاه با مرثیه‌خوانی و قرائت دعای جوشن‌کبیر توسط علی قربانی، غلامرضا قاسمیان و سلیمی و سخنرانی آیت‌الله جاودان پخش می‌کند.

شبکه امید مراسم شب بیست‌وسوم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت ابراهیم‌بن موسی‌بن جعفر علیه السلام شهر اصفهان روی آنتن می‌برد، قرائت دعای جوشن‌کبیر توسط امید ابراهیمی، حسن نریمانی و مجتبی صادقی و مرثیه‌خوانی با نوای محمدرضا طالبی پخش می‌شود، سخنرانی و مراسم احیا توسط حجت‌الاسلام مرتضوی و محمدجواد صادقی انجام می‌شود.

شبکه سلامت از حرم مطهر امام رضا‌ علیه السلام مراسم شب احیای شب بیست‌وسوم را با مترجم (رابط ناشنوایان) پخش می‌کند، سخنران هم حجت‌الاسلام حیدری کاشانی و مداح هم علی برادران خواهد بود.