به گزارش پارس نیوز به نقل از مهر، شادی مالکی گفت: جابه‌جایی شهروندان به بهترین شکل ممکن در همه ایام سال به ویژه روزهای منتهی به نوروز از اهمیت مضاعف برخوردار است. از این رو سازمان تاکسیرانی با شناسایی خطوط، مراکز پرازدحام و مراکز خرید در اقدام ویژه‌ای با اعلام فراخوان از تاکسیرانان خواست تا در صورت تمایل آمادگی خود جهت سرویس رسانی در این خطوط را با پیامک اعلام کنند.

وی افزود: با اعلام آمادگی بیش از ۸۰۰ تاکسیران در مرحله اول، از صبح امروز این تاکسی‌ها در دو نوبت صبح و عصر در خطوط و مسیرهای پرازدحام حاضر و شروع به سرویس‌رسانی کردند.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد: در شیفت صبح تاکسی‌های کمکی به خطوط مختلف از جمله اشراق-ونک ۶۶ دستگاه، پایانه رسالت ۷۵ دستگاه، بلوار همیلا ۸۹ دستگاه، پایانه جنت آباد ۱۰۱ دستگاه و مترو صادقیه ۸۴ دستگاه اعزام شدند.

مالکی افزود: همچنین در شیفت عصر تاکسی‌های کمکی به خطوط نیایش ۷۸ دستگاه، گاندی ۹۶ دستگاه، ونک ۱۰۶ دستگاه، ایستگاه حصارک و پونک ۶۵ دستگاه و گلوبندک ۴۸ دستگاه تاکسی سرویس رسانی خواهند کرد که با این تعداد در مجموع ۸۴۸ دستگاه تاکسی و ون کمکی در خطوط پر ازدحام به شهروندان تهرانی سرویس‌رسانی می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین در این روزها ۴۰ دستگاه ون تاکسی در مسیرهای میدان فردوسی به بازار، میدان شوش به بازار، میدان گلوبندک به میدان منیریه و چهارراه لشگر به گلوبندک به صورت کمکی اضافه خواهند شد.

به گفته سرپرست سازمان تاکسیرانی، کنترل هوشمند تاکسی‌های خطوط نیز توسط دوربین‌های پلاک خوان در پایانه‌های تاکسیرانی در حال اجرا و در صورت ورود خودروهای شخصی تخلف‌شان ثبت و اعمال قانون خواهند شد.