به گزارش پارس نیوز به نقل از صداوسیما، «جواد اوجی» در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به تأمین بنزین شب عید گفت: تمهیداتی خوبی برای تأمین بنزین شب عید در جایگاه‌های سراسر کشور اندیشیده شده و مسافران نوروزی مشکلی نخواهند داشت.

وی با اشاره به کسب رتبه نخست ایران در جمع‌آوری گاز‌های مشعل در میان کشور‌های صادرکننده گاز بیان کرد: میانگین رشد تولید گاز در میان کشور‌های مجمع صادرکننده گاز  ۲.۵ درصد بود در حالی که این میزان در ایران ۵ درصد است.

وزیر نفت با بیان اینکه اجلاس بعدی این تشکل گازی جهانی در آبان ۱۴۰۳ در ایران برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این اجلاس از قرارداد‌های جدید جهانی گازی رونمایی کردیم و رئیس جمهور هم سخنرانی خوبی داشت، یک بخش درباره حمایت از فلسطین و غزه و بخشی هم درباره فعالیت گازی ایران و دعوت از سرمایه گذاری در ایران و استفاده از تکنولوژی ایران در حوزه صنعت گاز و انرژی بود.
 
 
اوجی با تأکید بر اینکه در هیچ نقطه از کشور قطعی گاز یا افت فشار نداشتیم، گفت: در سیلاب جنوب شرق کشور نیز مشکلی در خصوص قطع گاز نداشتیم.
 
 وی بیان کرد: توانمندی پیمانکاران و سازندگان کشور در بحث توسعه و تجهیز پالایشگاه‌ها و خطوط انتقال و مجتمع‌های پتروشیمی به کشور‌های منطقه، آمریکای لاتین و آفریقایی به شکل صادرات خدمات فنی مهندسی عرضه می‌شود.

وزیر نفت گفت: بهره‌برداری از میادین نفتی سپهر و جفیر به زودی با افزایش ۵۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت با حضور رئیس جمهور انجام می‌شود.