به گزارش پارس نیوز به نقل ازمهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، سومین روز از مسابقات شنا قهرمانی رده‌های سنی آسیا صبح امروز (چهارشنبه) با رقابت ملی پوشان شنای ایران با حریفان خود آغاز شد.

ابتدا یاشار سلیمانی در در ماده ۱۰۰ متر آزاد رده سنی ۱۳-۱۴ سال به آب زد که سلیمانی با ثبت زمان ۰۰:۵۵.۱۶ در جایگاه پنجم ایستاد و راهی فینال شد. سامیار عبدلی نیز که قرار بود در این ماده رده سنی بزرگسابلان به آب بزند با صلاحدید کادر فنی انصراف داد.

محمد قاسمی در ۲۰۰ متر پروانه ۱۵-۱۷ سال با زمان ۰۲:۰۹.۱۹ هشتم شد و جواز حضور در فینال این ماده را کسب کرد.

در ۱۰۰ متر کرال پشت رده سنی بالای ۱۸ سال نیز ابوالفضل سام و هومر عباسی به آب زدند. سام در این ماده با زمان ۰۰:۵۶.۶۸ دوم و عباسی با زمان ۰۰:۵۸.۰۷ چهارم شدند و هردو عصر امروز در فینال این ماده با حریفان خود به رقابت خواهند پرداخت. سینا ولی زاده نیز در این ماده رده سنی ۱۵-۱۷ سال ۰۰:۵۹.۳۰ در جایگاه هفتم قرار گرفت و فینالیست شد.

اما در ۱۰۰ متر پروانه رده سنی ۱۳-۱۴ سال محمد مهدی غلامی و یاشار سلیمانی با حریفان خود به رقابت پرداختند. غلامی در ادامه رونده رکوردشکنی‌های خود در این رده سنی موفق شد با ثبت زمان ۰۰:۵۷.۸۸ سوم شود و علاوه بر جواز حضور در فینال این ماده رکورد آن را نیز جابجا کند. رکورد پیشین این ماده توسط خود غلامی در شهریور ماه سال جاری با زمان ۰۰:۵۸.۲۲ به ثبت رسیده بود که این شناگر باردیگر این زمان را جابجا کرد. یاشار سلیمانی نیز دیگر نماینده ایران در این ماده با زمان ۰۰:۵۸.۴۶ پنجم شد و عصر امروز در فینال شنا خواهد کرد.

در ماده ۲۰۰ متر قورباغه رده سنی ۱۴_۱۳ سال نیز رایان زارع با زمان ۰۲:۳۵.۱۱ دهم شد و کار خود را در این ماده پایان داد.

فینال ماده ۴ در ۱۰۰ متر مختلط تیمی آزاد رده سنی بالای ۱۸ سال نیز بصورت مستقیم برگزار می‌شود و شناگران ایران عصر امروز در این ماده به آب خواهد زد.

با این نتیجه ۸ ملی پوشان شنای ایران عصر امروز در فینال ماده‌های خود با حریفان به رقابت خواهند پرداخت.

یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان آسیا ۷ الی ۱۹ اسفند سال ۱۴۰۲ در شهر کلارک فیلیپین برگزار می‌شود که رقابت‌های شنا این دوره از مسابقات ۷ الی ۱۰ اسفند ماه ۱۴۰۲ پیگیری خواهد شد.