به گزارش پارس نیوز به نقل از مهر، مهدی تاج در حاشیه مراسم ترحیم غلامرضا بهروان، رئیس پیشین سازمان لیگ فوتبال با اشاره به بازدید از ساختمان هیأت فوتبال استان افزود: پروژه احداث ساختمان هیأت فوتبال این استان که کلنگ ساخت آن را خودم زدم تا پنج، شش ماه آینده افتتاح خواهد شد و پیگیری می‌کنم تا اداره ورزش و جوانان نیز کمک کند تا ساخت آن به پایان برسد، ضمن اینکه فدراسیون نیز به کمک‌هایش ادامه می‌دهد.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص استفاده از VAR در لیگ برتر ایران گفت: شش دستگاه VAR را وارد کشور کرده‌ایم و یک مرتبه نیز با داوران خودمان در دربی آن را امتحان کرده‌ایم. به سرعت این کار در دست اجراست و شاید در همین مدت صورت بگیرد.

تاج با بیان اینکه چهار تیم داوری گواهینامه AFC را گرفته‌اند و برای داوری با VAR مجوز دارند، ادامه داد: دو مجموعه دیگر نیز هست که آموزش‌های آنها در تاجیکستان تمام می‌شود. از نظر تیم داوری ما تکمیل هستیم، یعنی می‌توانیم VAR را کامل داشته باشیم، دستگاه‌هایش نیز وارد شده و باید این کار را شروع کنیم.

وی در پایان و در خصوص اینکه آیا می‌توان به زودی شاهد استفاده از این فناوری بود، گفت: اینکه استفاده از VAR چه زمانی شروع می‌شود به کمیته داوران بستگی دارد ولی همه چیز برای انجام یک حرکت مثبت آماده است.