مهدی اسماعیلی ، نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پارس نیوز، با اشاره به تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت اظهار داشت: مجلس یازدهم، دغدغه‌ بسیاری از کارمندان شاغل در ادارات مختلف کشور را دنبال کرد.بسیاری از این نیروها، سالیان سال با حقوق ناچیز گذران زندگی می‌کردند و مراجعات بسیاری به نمایندگان مجلس و مسئولان اجرایی برای تغییر این روند داشتند. نهایتاً مقرر شد، مجلس شورای اسلامی در قالب طرحی تحت عنوان طرح ساماندهی کارکنان دولت با هدف تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، قراردادی، حجمی و .... به این دغدغه بخش بزرگی از کارکنان دولت بپردازد.

وی با اشاره به اینکه شورای نگهبان در مرحله اول ایراداتی را به این طرح گرفت و در نهایت این ایرادات با رای بالای نمایندگان رفع و مجدداً طرح به شورای نگهبان ارجاع شد، ادامه‌ داد: به موجب این طرح، کارکنان شرکت‌های دولتی به صورت مستقیم با دولت قرارداد یکساله منعقد و این قرارداد به صورت سالیانه تمدید خواهد شد.

 نماینده مردم میانه در مجلس تصریح کرد: علاوه بر موضوع امنیت شغلی این طرح، دریافتی و مزایای کارکنان شرکتی، حجمی و قراردادی را ارتقا خواهد داد و  در گام بعدی باید برای استخدام رسمی این عزیزان نیز اقدامی صورت گیرد. این طرح بار مالی برای دولت به همراه نخواهد داشت چرا که هدف اصلی از تصویب این طرح قطع دست واسطه‌ها بود.

اسماعیلی گفت: تمامی معلمان اعم از آموزشیاران نهضت سوادآموزی، خرید خدمات آموزشی و سایر گروه‌ها به همراه سایر کارکنان دستگاه‌های اجرایی دولت مشمول این طرح خواهند شد.