به گزارش پارس نیوز به نقل از تسنیم، ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه سال آینده در بخش هزینه‌ای در دستورکار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز قرار دارد.

بهارستان‌نشینان در این جلسه با اکثریت آرا با ردیف (3) بند (ث) تبصره (13) ماده واحده لایحه بودجه سال 1403 موافقت کردند.

در ردیف (3) بند (ث) تبصره (13) ماده واحده این لایحه آمده است: تسهیلات قرض‌الحسنه ودیعه یا خرید یا ساخت مسکن (با رعایت قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران):

این تسهیلات برای خانواده‌های فاقد مسکن که از ابتدای سال 1399 به بعد صاحب فرزند سوم یا بیشتر می شوند به میزان سه میلیارد (3.000.000.000)ریال می‌باشد.

*جانبازان 50 درصد به بالا مجاز به واردات یک دستگاه خودرو شدند

همچنین بهارستان‌نشینان با اکثریت آرا با ردیف (10) بند (ث) تبصره (13) ماده واحده لایحه بودجه سال آینده موافقت کردند.

در ردیف (10) بند (ث) تبصره (13) ماده واحده این لایحه آمده است: وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران به جانبازان پنجاه درصد (50%) و بالاتر که در سنوات گذشته از تسهیلات موضوع ماده (45) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مصوب 3/ 4/ 1386 استفاده ننموده‌اند، مجوز واردات یک دستگاه خودرو متناسب با وضعیت جانبازی ایثارگر با رعایت قوانین و مقررات ارائه نماید. ‌درخصوص سایر مشمولان ماده (45) قانون مذکور از محل تسهیلات قرض‌الحسنه‌‌ بند (ث) این تبصره برای خرید خودرو داخلی اقدام می‌گردد.

گزارش عملکرد این بند توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت هر سه‌ماه یکبار به کمیسیون‌های برنامه و بودجه و محاسبات و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود.

بنابراین گزارش، مصوبات نمایندگان در جلسه علنی درباره جزئیات لایحه بودجه برای تبدیل شدن به قانون نیاز به تایید شورای نگهبان و ابلاغ از سوی رئیس جمهور به دستگاه‌های اجرایی دارد.