مهرداد گودرزوندچگینی ، نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پارس نیوز، با اشاره به عضویت ایران در بریکس گفت: بریکس یکی از مجامعی است که به کشورهای عضو کمک می‌کند. در ابتدای کار این گروه با حضور 5 کشور قدرتمند جهان در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی کار خود را آغاز کرد و با پیگیری‌های دولت و مجلس شورای اسلامی، ایران نیز به عضویت آن در آمد.

وی با تاکید بر اینکه صندوق توسعه بریکس یکی دیگر از ظرفیت‌هایی است که تعامل اقتصادی بین کشورهای عضو را از طریق تسهیلاتی پرداختی و ایجاد ارتباطات بانکی افزایش می‌دهد، عنوان کرد: تعامل موجود بین کشورهای عضو این گروه می‌تواند از فشار تحریم های برخی از کشورهای خودسر و زورگو در جهان جلوگیری کند.

نماینده مردم رودبار در مجلس با اشاره به اینکه اینگونه مجامع و گروه‌ها که چندین کشور در آن هم پیمان می‌شوند و تعاملات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی با یکدیگر ایجاد می‌کنند نقش مهمی در تقویت اعضا دارند، ادامه داد: تعامل ایجاد شده در تاب آوری مقابل تحریم ها به ملت‌ها عضو کمک می‌کند.

گودرزوند با بیان اینکه ایران فشار زیادی در مقابل تحریم‌ها متحمل شده و با عضویت در بریکس و مجامع مشابه می‌توانیم تحریم ها را دور زده و فشارها را تحمل کنیم، تصریح کرد: حضور کشورهایی مانند چین، روسیه، برزیل، آفریقای جنوبی و همچنین عربستان، امارات و مصر در بریکس  بسیار کمک کننده است و هرکدام از آنها دارای سبک و توانمندی اقتصادی خاص خود هستند و نقش کلیدی در تعاملات اجتماعی و اقتصادی بین اعضا ایفا می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس با تاکید بر اینکه پارلمان‌ها نقش کلیدی در زمینه ایجاد همکاری بین اعضای بریکس دارند، ادامه داد: رئیس و اعضای مجلس شورای اسلامی ایران در مجمع پارلمانی بریکس نقش بسیار پررنگی و موثری داشتند و مباحث بسیار تاثیرگذاری مطرح کردند.