مجتبی محفوظی، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پارس نیوز، با اشاره به افزایش حقوق کارگران، گفت: وزیر کار به جای آرزو کردن برای گشایش کار و بهبود شرایط اقتصادی در سال آینده تلاش کند تا وضعیت اشتغال در شرایط مطلوبی قرار بگیرد. کار و ایجاد اشتغال در دستان وزارتخانه کار است ، اما امروز وزیر این وزارتخانه در کنار ای‌کاش، دست به دامن دعا شده‌اند، ما نیز امیدواریم اما جای همت و تلاش در کجا قرار می‌گیرد؟!

وی با تاکید بر اینکه وزیر کار به عنوان شخصی که قدرت لازم برای ایجاد کار را دارد، امروز دست روی دست گذاشته و فقط به ارائه آمار و ارقام بیکاری کفایت کرده، افزود: چرا امروز زمانی که سخن از افزایش تورم و کنترل آن می‌شود، مسئولان و متولیان اقتصادی دست به دعا می‌شوند و وعده امروز و فردایی نیامده را می‌دهند. اگرتوانایی مدیریت درست را ندارند استعفاء دهند.

نماینده مردم آبادان در مجلس، «تورم» را بهانه‌ای برای عدم افزایش حقوق کارگران و کارمندان دانست و گفت: اگر دولت مخالف رشد دستمزد کارگران متناسب با ماده ۴۱ قانون کار و رشد حقوق کارمندان متناسب به تورم است، پس گرانی و تورم  موجود در جامعه را کنترل کند. امروز مردم علاوه بر تورم دستوری، گرانی افسار گسیخته را نیز تحمل می‌کنند.

وی با انتقاد از متوقف شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در دولت سیزدهم، تاکید کرد: دولت از روی چشم تنگی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را اجرایی نکرد، اما مجلس تلاش کرد با گنجاندن آن در برنامه هفتم توسعه مسیری برای اجرایی شدن آن فراهم کند که راهی برای حمایت از بازنشستگان باشد. اما باز شاهد حذف آن به صورت رسمی  از لایحه بودجه ۱۴۰۲ بودیم اما با تلاش نمایندگان، دولت موظف به گنجاندن آن شده است.