به گزارش پارس نیوز به نقل از مهر، مراسم بدرقه ۹ شهید مدافع حرم عصر امروز دوشنبه ۱۳ آذر در میدان امام حسین تهران برگزار شد.

در این مراسم پیکر «محمدعلی عطایی شورچه» و «پناه تقی‌زاده» که در مأموریت مستشاری در جبهه مقاومت اسلامی سوریه، توسط رژیم صهیونیستی به تازگی به شهادت رسیده اند به همراه پیکرهای تازه تفحص شده ۷ شهید دیگر مدافع با حضور پرشور مردم بدرقه شد.

شهدای تفحص شده شهیدان، «مهدی ذاکرحسینی»، «الیاس چگینی»، «محمدرضا یعقوبی»، «غلامعلی تولی»، «سید مصطفی صادقی»، «حسن اکبری» و «رضا عباسی» هستند.

پیکرهای این شهدا با مشایعت جمعی از خانواده‌های شهدا و اقشار مختلف روز پنجشنبه ۹ آذر مشهدالرضا، زائر امام رضا (ع) در مشهد شدند.

سپس مراسم وداع با پیکرهای این شهدا روز شنبه ۱۱ آذر در معراج الشهدای تهران برگزار شد.

عصر امروز دوشنبه ۱۳ آذر همزمان با آغاز بدرقه پیکرهای این شهدا، شهروندان تهرانی نقاط مختلف شهر، از محورهای منتهی به میدان آئینی امام حسین (ع) برای شرکت در این آئین دور هم آمدند.

پیکرهای دو شهید پاسدار که توسط رژیم صهیونیستی در سوریه به شهادت رسیدند در میدان امام حسین (ع) تهران تشییع شد.

مردم از همان ساعات ابتدایی آغاز مراسم، با در دست داشتن تصاویر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، پرچم فلسطین و گروه‌های محور مقاومت نظیر حزب‌الله لبنان و همچنین دست‌نوشته‌هایی با موضوع حمایت از فلسطین و ضرورت ادامه دادن راه شهدا، در میدان امام حسین (ع) حضور یافته و با قرائت زیارت عاشورا و عزاداری، با شهدای مدافع حرم وداع کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی ثمری در این مراسم، با اشاره به وظیفه امت اسلامی در قبال شهیدان بر اساس آیات قرآن کریم، گفت: در مواجهه با استکبار و طاغوت، جمعی باید جانفشانی کنند و جماعتی دیگر نیز آرمان‌های شهیدان را پاس بدارند، تا نصرت خدا برسد.

وی با اشاره به آیه «مِّنَ ٱلۡمُؤۡمِنِینَ رِجَالٞ صَدَقُواْ مَا عَٰهَدُواْ ٱللَّهَ عَلَیۡهِۖ فَمِنۡهُم مَّن قَضَیٰ نَحۡبَهُۥ وَمِنۡهُم مَّن یَنتَظِرُۖ وَمَا بَدَّلُواْ تَبدِیلٗا»، گفت: این آیه، آیه آخرالزمان است؛ چراکه در آخرالزمان شرایط برای پیروان مکتب توحید و امت اسلامی به‌گونه‌ای رقم می‌خورد که نیرنگ، نفاق و وادادگی، برخی را گرفتار می‌کند؛ لذا در این شرایط شاخه انسان‌های ممتاز شهیدان، شاخصه انسان‌های پیروز، مجاهدان و شاخصه انسان‌های عاقبت به خیر، اهل مقاومت است.

حجت‌الاسلام ثمری با بیان اینکه شهدای مدافع حرم در اوج غربت، در میدان مقاومت ایستادگی کردند و دشمن زمین‌گیر و زمینه نابودی تکفیری‌ها را فراهم کردند، افزود: خون، مظلومیت و استقامت شهدای مدافع حرم امروز به ثمر نشسته و اثر آن در غزه ظاهر شده است؛ به طوری که ما مقاومت مردم اهل استقامت غزه را شاهد هستیم.

وی با تأکید بر اینکه امروز امت اسلامی در برابر استکبار جهانی در غزه خودنمایی می‌کند و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و همچنین رژیم صهیونیستی را زمین‌گیر کرده است، ادامه داد: امروز یک جماعت بسیار اندک، در یک سرزمین ۳۶۰ کیلومتر مربعی، تمام دنیا را از استقامت و پایداری خود متحیر کرده است؛ این استقامت و پایداری به برکت خون شهیدان دفاع مقدس و دفاع از حرم است.