به گزارش پارس نیوز به نقل از ایسنا ، در نخستین روز از مسابقات پارادوومیدانی در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، رقابت ماده پرتاب نیزه کلاس F۵۶ برگزار شد، جایی که هاشمیه متقیان دارنده مدال طلای پارالمپیک توکیو و زینب مرادی دو ملی‌پوش ایران با حریفانی از فیلیپین، ویتنام، چین (۲ نفر)، ازبکستان، بحرین و هند (۲ نفر) به رقابت پرداختند.

در پایان این رقابت، هاشمیه متقیان بانوی ملی‌پوش ایران با رکورد ۲۲.۹۱ متر که در پرتاب سوم خود ثبت کرد، به مقام قهرمانی رسید و صاحب مدال طلا شد تا سومین طلایی کاروان فرزندان ایران لقب گیرد؛ متقیان همچنین رکورد این ماده در بازی‌های پاراآسیایی را که پیش از این در اختیار خودش بود، به میزان ۲.۷۲ متر ارتقاء داد.

کسب طلای پارادوومیدانی توسط هاشمیه متقیان/ زینب مرادی نقره‌ای شد زینب غلامی و هاشمیه متقیان

همچنین زینب مرادی که به عنوان آخرین ورزشکار این ماده پرتاب‌های خود را انجام داد، با رکورد ۲۲.۱۳ متر در جایگاه دوم ایستاد و صاحب مدال نقره در این دوره از بازی‌ها شد.

فاطمه منوچهری به مقام ششمی بسنده کرد

بانوی ملی‌پوش پرتاب وزنه به مقام ششم بازی‌های پاراآسیایی هانگژو بسنده کرد. در ادامه روز نخست مسابقات پارادوومیدانی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، فاطمه منوچهری در ماده پرتاب وزنه کلاس F20 به میدان رفت. منوچهری در این رقابت با رکورد ۹.۲۹ متر در رده ششم ایستاد و از دست‌یابی به مدال بازماند. در پایان این رقابت که هشت ورزشکار حضور داشتند، نفراتی از ژاپن، اندونزی و مالزی صاحب مدال های طلا، نقره و برنز شدند.