فداحسین مالکی ، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پارس نیوز، با اشاره به بیانیه ضد ایرانی، اظهار داشت: جزایر سه گانه خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است و حرکاتی که اماراتی ها هرچندگاهی انجام می دهند و به دوستان راهبردی از جمله چین و روسیه برای این موضوع متوسل می شوند، تیری به تاریکی است.

وی افزود: بدون شک ایران اجازه تعرض به جزایر سه گانه را نخواهد داد، همانگونه که کشورمان در 8 سال دفاع مقدس اجازه نداد یک وجب از خاکش کم شود، برای حفظ جزایر سه گانه نیز بدین شکل خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: باید دولت کمک کند تا برنامه های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای امنیتی در این جزایر در سریع ترین زمان ممکن عملیاتی و اجرایی شود تا مردمی که در این جزایر زندگی می کنند، بتوانند از مزایای مختلف استفاده کنند.

مالکی تصریح کرد: در برخی مواقع مواضع برخی کشورها از جمله چین و روسیه و اخیرا کشور ژاپن برای آنها پشیمانی به دنبال خواهد آورد و این کشورها باید بدانند که حق دخالت در این موضوعات را ندارند . در این راستا وزارت امورخارجه باید بسیار فعال باشد و تذکرات لازم را اعلام کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دوستان اماراتی باید به دنبال افزایش مناسبات با کشورمان باشند و از پرداختن به این مسائل بی ارزش خودداری کنند چراکه ایران به هیچ وجه اجازه دخالت در حق حاکمیتی خود را به احدی نمی دهد.