به گزارش پارس نیوز به نقل از ایسنا، علی اکبر محرابیان با اشاره به اینکه در هفته بسیار گرمی قرار داریم، افزود: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی متوسط گرمای کشور در حال حاضر در ۱۱ سال گذشته بی‌سابقه است و همین موضوع شرایط سختی را برای صنعت برق در مسیر تامین برق پایدار کشور ایجاد کرده است.

وزیر نیرو همچنین ضمن تشکر از مردم بابت همکاری با صنعت برق و اجرای طرح‌های مدیریت مصرف برق ادامه داد: همکاران ما در صنعت برق به صورت بی‌وقفه در تلاش هستند تا بدون کوچکترین مشکلی برق پایدار تامین کنند.

محرابیان در ادامه با بیان اینکه در روز گذشته رکورد ۷۲ هزار مگاواتی مصرف برق شکسته شد، در گفت‌وگو با تلویزیون افزود: پیش‌بینی می‌کنیم امروز به میزان مصرف ۷۲ و ۴۰۰ مگاوات برسیم.

وزیر نیرو اضافه کرد: این میزان مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ هزار مگاوات و نیز نسبت به رکورد سال گذشته نیز ۳ مگاوات بیشتر است.

محرابیان در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه علی‌رغم افزایش شدید مصرف برق کشور به هیچ عنوان قطعی برقی در کشور صورت نپذیرفته است، افزود: اگرچه ممکن است در برخی نقاط به واسطه حوادث به صورت موردی قطعی برق رخ دهد، اما همکاران ما در صنعت برق تلاش می‌کنند تا برق تمامی بخش‌ها را بدون مشکل تامین کنند.

وزیر نیرو همچنین در بخش انتهایی سخنان خود ضمن تأکید بر ضرورت مشارکت مردم در طرح‌های مدیریت مصرف با هدف حفظ پایداری شبکه سراسری، گفت: با کمک و همکاری مردم می‌توانیم برق پایدار همه بخش‌ها را بدون مشکل تامین کنیم.