ولی اسماعیلی ، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با پارس نیوز، در رابطه با انتقاد یکی از مسئولان حوزه سلامت از عملکرد سازمان تامین اجتماعی در حوزه ارائه خدمات بیمه‌ای، با بیان اینکه البته معمولا سازمان تامین اجتماعی مطالباتی از دستگاه‌های مختلف دارد، گفت: تامین اجتماعی در اواخر سال گذشته برای پرداخت حقوق و مزایای مستمری‌بگیران با حدود 15 همت کسری بودجه مواجه شده بود که با همکاری کمیسیون اجتماعی و این سازمان برطرف شد.

وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از بدهکاری سازمان تامین اجتماعی به داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها است که به وضعیت منابع مالی آن برمی‌گردد و باعث شده نتواند بدهی خود به این بخش‌ها را پرداخت کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بدهی و پرداختی‌های سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته 40 به 60 بود به طوری که در این حوزه یک عقب ماندگی 40 درصدی در زمینه پرداختی‌ها وجود داشت . الان این میزان بدهی نسبت به قبل به دلیل نبود درآمد پایدار برای صندوق‌ها افزایش نیز یافته است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: ما برای رفع این مشکل در کمیسیون در حال تدوین طرحی به منظور ایجاد درآمد پایدار برای صندوق‌ها هستیم. از طرفی تسریع روند پرداخت بدهی‌های تامین اجتماعی را نیز حتما پیگیری خواهیم کرد؛ چرا که اگر مطالبات داروخانه‌ها و بیمارستان‌های طرف قرارداد این سازمان پرداخت نشود قطعا خدمات درخوری را به مستمری‌بگیران ارائه نمی‌دهند و معمولا آنها را پذیرش نخواهند کرد.  

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما قطعا نشستی را با حضور مسئولان سازمان تامین اجتماعی برگزار می‌کنیم تا مشخص شود چه منبعی را برای پرداخت مطالبات خود در نظر دارند که با تعیین یک بازه زمانی به پرداخت بدهی‌های خود بپردازند.