به گزارش پارس نیوز به نقل از مهر، احمد وحیدی وزیر کشور شامگاه دوشنبه در ادامه برنامه‌های خود در سفر به استان ایلام، در نشست ستاد اربعین استان که در شهرستان مهران برگزار شد، حضور یافت.

وزیر کشور در این نشست گفت: با توجه به فرصت کم برای تکمیل پروژه‌های اربعین، مانعی برای ترک تشریفات پروژه‌های خاص اربعین وجود ندارد و این دستورالعمل به زودی ابلاغ می‌شود.

وحیدی افزود: امسال بنا داریم زوار پشت مرزها معطل نشوند، که در این راستا افزایش درب‌های ورود و خروج در مرز در دستور کار است.

وی خاطرنشان کرد: پارکینگ اربعین مهران باید ساماندهی شود تا در ایام اربعین مردم با مشکل مواجه نشوند، همچنین در ساماندهی پارکینگ‌ها باید همه جوانب از جمله بیمه وسایل نقلیه و وجود ماشین آتش نشانی در پارکینگ‌ها دیده شود.

وزیر کشور بیان داشت: اربعین یک کنگره مردمی است و بخشی قابل توجهی از دست اندارکاران برگزاری کنگره اربعین، گروه‌های مردمی هستند و با وجود اهتمام این عزیزان است که هر سال این کنگره بزرگ به نحوه احسن برگزار می‌شود.

وحیدی تاکید کرد: آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها از فضاهای در اختیار برای اسکان زوار در ایام اربعین استفاده کنند و از امروز همه دستگاه‌ها با تمامی توان باید برای برگزاری کنگره بزرگ اربعین آماده شوند.