جعفر قادری ، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پارس نیوز، با اشاره به توافق ایران و عربستان, اظهار داشت:  با برخی کشورهای منطقه اختلاف نظر و دیدگاه داریم اما منافع مشترک داریم که می توان با تکیه بر این اشتراکات برای حل مسائل یمن، لبنان و امارات اقدام کرد، از سوی دیگر برای رفع مشکلات می توانیم از ظرفیت های یکدیگر استفاده کرد.

وی افزود: کشورهای منطقه از جنگ و درگیری در منطقه متضرر می شوند. تنها رژیم صهیونیستی است که از اختلافات منتفع می شود .از این رو رفع کدورت ها می تواند به نفع کشورهای منطقه تمام شود. هماهنگی و اتفاق نظری که با محوریت چین شکل گرفته است می تواند بسیاری از ذهنیت ها را رفع کند و تعاملاتی شکل دهد که به نفع کشورهای منطقه خواهد بود.

نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به تاثیرات این توافق بر روی بازار، گفت: متغییرهای اقتصادی تحت تاثیر انتظارات هستند وقتی ثبات سیاسی ایجاد می شود، تعاملات بین المللی و منطقه ای شکل می گیرد و مشکلات  و مسائل بین ما و برخی کشورها مرتفع می شود انتظارات مثبتی شکل می گیرد که به دنبال آن قیمت ارز کاهش پیدا می کند.

قادری تصریح کرد: از این رو بهبود تعاملات بین المللی و منطقه ای حباب های قیمتی ناشی از ترس، نگرانی و دلهره ای که نسبت به آینده وجود داشت را از بین می برد. بازار به سمت واقعی شدن نرخ ارز و کالاها حرکت می کند و چشم انداز روشنی را برای آینده قابل ترسیم می شود. فعالان اقتصادی با نگاه مثبتی سرمایه گذاری های خود را دنبال می کنند چرا که چشم انداز بهتری نسبت به آینده ایجاد می شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران همواره دستان خود را به سمت کشورهای دوست و همسایه دراز کرده است و همواره بر صلح و رعایت حسن همجواری تاکید داریم و این انتظار وجود دارد که کشورهای منطقه غرب آسیا هم همانند ایران رفتار کنند.