محمدحسن آصفری،  نماینده مردم اراک و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پارس نیوز ، با اشاره به اظهارات ضدایرانی ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس، اظهار داشت: اگر مقامات غربی به اظهارات غیر واقعی خود ادامه دهند قطعا ایران در رویکرد خود تجدیدنظر خواهد کرد و همه گزینه‌ها روی میز است.

وی افزود: لندن بجای اینکه پاسخگوی بدعهدی خودش در توافق هسته ای باشد، سیاست فرار رو به جلو پیگیری می کند. غربی ها طی سالیان متمادی همه گزینه هایشان را روی میز گذاشتند و دیگر سیاست هایشان نخ نما شده است.

نماینده مردم اراک در مجلس با اشاره به اینکه هرگونه رفتار اروپا و آمریکا علیه ایران تبعات بدی برای آن ها به همراه خواهد داشت، گفت: بر این اساس مشاهده شد اروپایی ها در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران مجبور شدند عقب نشینی کرده و عاقلانه رفتار کنند.

آصفری تصریح کرد: ایران بر اساس ادبیات و رویکرد غربی ها با آنها مواجه خواهد شد؛ به عبارتی اگر آنها درصدد مذاکره باشند، با آنها گفتگو می کنیم و اگر به دنبال گفتمان تهدید و اقدامات مذکور باشد، قطعا ایران پاسخ های قاطعی به آنها خواهد داد.

وی با اشاره به آماده بودن ایران برای از سر گیری مذاکرات هسته ای، بیان داشت: حرف های ضدایرانی غربی ها مانند موضع گیری نخست وزیر انگلیس مبنی بر اینکه اگر ایران به طور معناداری در مذاکرات وین شرکت نکند، در رویکرد خود تجدیدنظر خواهیم کرد و همه گزینه‌ها روی میز است را نشنیده می گیریم و توصیه می کنیم چنین اشتباهی را تکرار نکنند وگرنه ایران تصمیمات جدی اتخاذ خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: ایران همواره حسن نیت خود را در مذاکرات نشان داده است و این طرف مقابل است که باید حسن نیت خود را به ما نشان دهد و هر زمان که طرف غربی حسن نیت خود را نشان داد ایران پای میز مذاکره خواهد نشست.