به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر برنا؛ به رغم اینکه برخی علاقمند هستند جشنواره فیلم فجر را از تب و تاب همیشگی بیندازند وزیر ارشاد از حضور 75 فیلم در جشنواره چهل و یکم خبر داد.

وزیر ارشاد: تعداد فیلم های فجر امسال بیش از سال گذشته است

محمد مهدی اسماعیلی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره جشنواره فیلم فجر امسال، اظهار کرد: تاکنون 75 فیلم به جشنواره رسیده  و الان کارهای بررسی فیلم ها در حال انجام است. تعداد فیلم ها هم از سال گذشته بیشتر است و تعداد افرادی که دخالت دارند نیز خیلی بیشتر از سال قبل است.

 

طبیعی است که جشنواره امسال به دلیل حرف و حدیث هایی که برخی ها علاقمند هستند برای این فستیوال بین المللی ایجاد کنند و با شایعاتی معتقد هستند خیلی ها امسال علاقه ای به حضور در جشنواره ندارند با رنگ و لعابی جدی تر و با شکوه تر برگزار می شود.

در سالهای اخیر بارها شاهد این بودیم گروه هایی به شیوه های مختلف به دنبال پائین کشیدن کرکره جشنواره بودند و گاهی حتی برخی هنرمندان به دلایل مختلف علاقمند نبودند فیلم شان را در جشنواره  اکران کنند. اما در همین اثنا هم بسیاری از بزرگان سینما نیم نگاهی به سیمرغ جشنواره داشتند و این جشنواره در ادوار مختلف با حضور فیلمهای مهم سینمای ایران و کارگردانان صاحب نام گرم بوده است و مشخصا امسال نیز با 75 فیلم رسیده به جشنواره و تولیداتی که اتفاقا به رغم شرایط اقتصادی و اکران در اوج است باید گفت شرایط بهتر از هر سال می تواند رقم بخورد.

وزیر ارشاد در خصوص جشنواره های فجر می گوید:

فضای جشنواره فیلم فجر و نیز جشنواره تئاتر فجر که اکنون بیش از هزار اثر به آن رسیده، خیلی خوب است. جشنواره موسیقی هم وضعیت خوبی دارد و فکر می کنم هم در این سه جشنواره و هم جشنواره تجسمی وضعیت خیلی خوبی داریم و جشنواره های فرهنگی شعر و کتاب سال جمهوری اسلامی و جشنواره جلال نیز هم دبیرانشان مشخص شده و هم آثارشان ارسال شده است. تقریبا بین 15 تا 20 درصد رشد آثار را نسبت به سال گذشته تجربه کردیم.