به گزارش ایسنا، استعدادهای زیر ۲۳ سال زیادی در قطر ۲۰۲۲ خود را نشان دادند و می توان به درخشش آنها در جام جهانی بعدی امیدوار بود. جام جهانی بعدی در سال ۲۰۲۶ در ایالات متحده، مکزیک و کانادا برگزار می‌شود و از همین الان می‌توان ستاره های دوره بعد را حدس زد.

انسو فرناندس

ستاره‌های جام جهانی ۲۰۲۶

هافبک ۲۱ ساله آرژانتینی به عنوان بهترین بازیکن جوان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر انتخاب شد. این هافبک در آکادمی ریورپلات خود را نشان داد و توانست راهی بنفیکا شود. همه چیز با مصدومیت لوسلسو شروع شد که باعث شد فرناندس تواند اصلی تیمش در جام جهانی قطر باشد. بند ۱۲۰ میلیون یورویی باعث شده خیلی تیم‌ها به دنبال جذب او باشند.

بارسلونا قصد دارد او را به زودی به خدمت بگیرد اما بنفیکا حاضر به مذاکره نیست و اعلام کرده که هر تیمی فرناندس را می‌خواهد باید بند آزادسازی قرارداد را بپردازد. قرارداد او تا ژوئن ۲۰۲۷ اعتبار دارد. 

خولین آلوارس

ستاره‌های جام جهانی ۲۰۲۶

مهاجم میانی آرژانتینی نیز از رده‌های پایین ریورپلات چهره شد. در ۳۱ ژانویه ۲۰۲۲، در ۲۲ سالگی قرارداد خود را با منچسترسیتی امضا کرد و به مدت شش ماه دیگر به ریورپلات قرض داده شد. او در ماه جولای به تیم تحت رهبری پپ گواردیولا پیوست.

ارزش او پس از عملکرد عالی در قطر افزایش یافته اما اعلام نکرده است که قصد رفتن به تیم دیگری را دارد. او هر کاری که باید انجام می‌داد تا آرژانتین قهرمان جهان شود را انجام داد.

پدری

ستاره‌های جام جهانی ۲۰۲۶

هافبک بارسلونا که تنها ۲۰ سال سن دارد، در حال حاضر یک جام جهانی را پشت سر گذاشته است. بر خلاف دو آرژانتینی که در بالا نام بردیم، همه می‌دانستند که او قرار است بازیکن اصلی تیمش باشد و نقشی اساسی در برنامه‌های لوئیس انریکه بازی کند.

او در سال ۲۰۱۹ از لاس پالماس در ازای دریافت ۵ میلیون یورو به تیم کاتالانی آمد و ارزش او روز به روز افزایش یافت. ارزش فعلی او  ۱۰۰ میلیون یورو است. پدری فوق‌العاده خوب بازی می‌کند و باعث می‌شود فکر کنید خیلی سن و سال دارد اما او  ۲۰ سال دارد. پدری به همراه گاوی و بوسکتس در بارسلونا و اسپانیا کنار هم هستند. 

گاوی

ستاره‌های جام جهانی ۲۰۲۶

پابلو مارتین پائس گاویریا، گاوی ۱۸ ساله، فوق ستاره بارسلوناست که ارزش او به ۹۰ میلیون یورو می رسد.

او در چهار بازی که اسپانیا در قطر ۲۰۲۲ انجام داد از ابتدا در ترکیب تیمش شروع کرد و اولین گل خود را در جام جهانی مقابل کاستاریکا در برد ۷ بر صفر در روز اول گروه به ثمر رساند. او به تازگی قرارداد خود را با باشگاه بارسلونا تا اواسط سال ۲۰۲۶ تمدید کرده و بند فسخ یک میلیارد یورویی دارد.

جود بلینگام

ستاره‌های جام جهانی ۲۰۲۶

هافبک میانی انگلیسی بوروسیا دورتموند ستاره بعدی جام جهانی آینده است. رئال مادرید و لیورپول در حال حاضر به دنبال جذب او هستند. 

فرزند یک افسر سابق پلیس و فوتبالیست آماتور در بیرمنگام، پیشرفت کرد تا اینکه به دورتموند نقل مکان کرد. او در هر پنج بازی که انگلیس در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر انجام داد به میدان رفت و یک گل به ثمر رساند و یک پاس گل داد. همه باشگاه‌های درجه یک اروپایی او را می‌خواهند. بلینگام واقعاً بیش از آنچه فکر می‌کنند توانمند است. جود بلینگام یک جام جهانی عالی را با انگلیس سپری کرد اما این رقابت‌ها برای ستاره دورتموند در یک چهارم نهایی به پایان رسید؛ جایی که انگلیس با نتیجه ۲ بر یک برابر فرانسه شکست خورد و از رسیدن به جمع چهار تیم پایانی این رقابت‌ها بازماند. 

رودریگو

ستاره‌های جام جهانی ۲۰۲۶

وینگر ۲۱ ساله برزیلی در حال حاضر در قدرتمندترین باشگاه جهان حضور دارد. او در ژوئن ۲۰۱۹ به مادرید آمد و صبور بود تا جایی که در بین ستاره‌های زیاد، جای خود را پیدا کرد. او با هازارد، بیل، وینیسیوس و آسنسیو می‌جنگید. از زمان ورود به پایتخت اسپانیا، ارزش رودریگو دو برابر شده و امروز قیمت این بازیکن ۸۰ میلیون یورو است.

او در قطر ۲۰۲۲ در پنج بازی حضور داشت و نتوانست گلزنی کند. رئال مادرید فعلاً برای فروش او برنامه ریزی نکرده است. اگرچه با آمدن اندریک و احتمال آمدن ام‌باپه، ماندن او در رئال سخت خواهد بود.

یوسکو گواردیول

ستاره‌های جام جهانی ۲۰۲۶

مدافع میانی کروات در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر عملکرد فوق العاده‌ای از خود به نمایش گذاشت. این بازیکن ۲۰ ساله در جولای ۲۰۲۱ از دیناموزاگرب در ازای ۱۹ میلیون یورو وارد آلمان شد و به لایپزیگ پیوست. نگاه رئالی‌ها به او افتاده و به فکر جذب او هستند. ارزش فعلی این بازیکن ۶۰ میلیون یورو است و تا ژوئن ۲۰۲۷ با لایپزیگ قرارداد دارد.

 کودی گاکپو 

ستاره‌های جام جهانی ۲۰۲۶

گاکپو در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نمایش خوبی در تیم ملی فوتبال هلند داشت و یکی از بهترین بازیکنان جام هم بود. درخشش این بازیکن باعث شده است تا حتی از رئال مادرید هم به عنوان مشتری او سخن به میان آید. طبق اعلام روزنامه تلگراف، باشگاه منچستر یونایتد این بازیکن را گزینه اصلی جایگزینی کریستیانو رونالدو قرار داده است و حاضر است برای جذب او ۴۳ میلیون پوند پرداخت کند. ۱.۸۹ متر  قدر باعث شده است تا او روی توپ‌های هوایی خیلی موثر باشد اما در واقع او یک وینگر چپ با سرعت و مهارت زیاد است.  درخشش او در لیگ هلند به او اجازه داد تا در اواسط سال ۲۰۲۱ به تیم ملی فوتبال هلند دعوت شود.

اورلین شوامنی

ستاره‌های جام جهانی ۲۰۲۶

شوامنی ۲۲ ساله پس از غیبت انگولو کانته و پوگبا به خط میانی فرانسه آورده شد. همه تیم‌ها به یک موتور محرک نیاز دارند که شوامنی این نیاز فرانسه را برطرف کرده است. اورلین شوامنی از فرانسه ۷۹ کیلومتر را در دیدارهای تیمش دویده است و فضای بسیار زیادی را پوشش داده است. شوامنی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هر هفت بازی را برای فرانسه انجام داد و یک گل به ثمر رساند. ارزش او از ۶۰ به ۸۰ میلیون یورو افزایش یافته است.