به گزارش خبرگزاری صداو سیما به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد محمدی‌بخش با اعلام اینکه قیمت بلیت های جام جهانی قطر شنبه هفتم آبان اعلام می شود ، گفت: تاکنون پرواز از شهر‌های تهران، کیش، شیراز، اصفهان، مشهد و لار به مقصد دوحه قطعی شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: هفته گذشته جلسه مشترکی بین وزیر راه و شهرسازی، وزیر ورزش و جوانان، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و وزارت امور خارجه با وزیر راه قطر برگزار و توافقات خوب و مهمی درباره پرواز‌های جام جهانی با مسئولان قطر انجام شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: شرکت‌های ایران ایر و قطر ایرویز مسئولیت مستقیم گرفتند از ۲۸ آبان تا آذر در قالب پرواز‌هایی که از قبل برنامه ریزی شده بود که حدود ۲۰ پرواز قطر ایرویز و ۱۳ پرواز ایران ایر داشت و این تعداد پرواز ارتقا یافته و مقرر شد تا ۸۴ پرواز به ایران ایر و ۱۹۸ پرواز به قطرایر ویز افزوده شود، ایران بتواند تماشاگران را از شهر‌های ایران به شهر دوحه جابه جا کند.

محمدی بخش افزود: برای بازی‌های ایران که روز‌های دوشنبه ۳۰ آبان، جمعه ۴ آذر ودوشنبه ۸ آذر است ویژه برنامه‌ریزی شده تا بتوانیم تماشاگران را روزانه به دوحه جابه جا کنیم و سپس بازگردانیم.

محمدی بخش در خصوص تعیین قیمت بلیت هواپیما در ایام جام جهانی فوتبال هم گفت: پرواز‌های خارجی تابع شرایط ویژه‌ای است. با این حال در  این بازه زمانی توافقات خوبی حاصل شد و مقرر شد تا طرف قطری در همین هفته روی سایت خود قیمت بلیت‌ها را به ویژه برای سه روز بازی‌های  ایران اعلام  کند. همچنین ایران ایر نیز از شنبه قیمت‌های بلیت را اعلام خواهد کرد و مردم می‌توانند به سایت مراجعه کنند و بلیت‌های خود را خریداری کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که سازمان هواپیمایی کشوری چه اقدام عملیاتی برای اجرای سفر‌های ارزان در ایام جام جهانی انجام داده است و همچنین در خصوص اینکه آیا مسافران محدودیتی برای خرید بلیت تکی پرواز دوحه دارند یا خیر؟ گفت: محدودیتی برای خرید پرواز‌های تک نفره برای جام جهانی قطر وجود ندارد. علاقمندان باید در سامانه ثبت‌نام کنند و بلیت جام جهانی را داشته باشند و واکسیناسیون را نیز انجام دهند. همچنین دستورالعمل‌هایی که وزارت ورزش و جوانان ابلاغ کرده را رویت کنند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: قیمت‌هایی که اعلام می‌شود چنانچه شامل تور، هتل، یا تردد‌های بین شهری باشد موضوعات جداگانه‌ای است که مردم با توجه به شرایط می‌توانند مورد توجه قرار دهند و بلیت موردنظر را خریداری کنند.

محمدی بخش گفت: برای رفاه حال مردم برای این سه روز پرواز‌های خاص پیش‌بینی شده است تا مردم بتوانند از این فضا استفاده کنند و قطر نیز در خصوص این موضوع منعی ندارد.