مهرداد ویس‌کرمی، نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پارس نیوز  در خصوص به سکون رسیدن مجدد مذاکرات هسته‌ای برای احیای برجام در وین اظهارکرد: طبق تجربه‌هایی که در سالیان گذشته به دست آورده‌ایم آمریکا و اروپا را به هیچ‌وجه قابل اعتماد نمی‌دانیم.

وی افزود: با این اوصاف مذاکرات با فرض بی‌اعتمادی صورت می‌گیرد. موضوع دوم اینکه اگر توافقی صورت بگیرد به این معنی نیست که قرار است از فردای توافق تمام مشکلات کشور حل شود و توقعات کاذبی ایجاد شود.

ویس‌کرمی تشریح کرد: تا زمانی که این توافق رسما امضاء نشود و از طرف مسئولان وزارت امور خارجه و دولت اعلام رسمی نشود، نباید به این مسائل اهمیت چندانی داد و پیش‌بینی کرد. چرا که این کار تنها موجب مشغول کردن افکار عمومی می‌شود که در بسیاری از مواقع کار خوبی نیست.

مهرداد ویس کرمی

این نماینده مجلس بیان کرد که کشور باید روال طبیعی خودش را طی کند و کارها و امور اقتصادی معطل برجام نماند تا درمقابل تیم مذاکره کننده نیز با حفظ عزت، حکمت و مصلحت کار خود را پیش ببرد تا اگر توافقی صورت می‌گیرد مصالح کشور در آن دیده شود.

*تنها راه رسیدن به نتیجه در مذاکرات، کوتاه آمدن آمریکا از مواضع مستکبرانه است

او گفت: متاسفانه آمریکایی‌ها مدت‌هاست که نه تنها برای ملت ایران احترامی قائل نبودند بلکه مشکلاتی هم برای مردم به وجود آورده‌اند و تنها راه این است که از موضع مستکبرانه خودشان دست بکشند و کوتاه بیایند و در یک موضع برابر برای حفظ منافع متقابل با کشور ما مذاکره کنند.

ویس‌کرمی تاکید کرد: اما اگر مذاکره صرفا برای مذاکره باشد همان نتیجه‌ای حاصل خواهد شد که در گذشته به دست آمد و نه تنها اثر مثبتی برای کشورمان نداشت که اثرات منفی زیادی را هم برایمان پیش آورد.

نماینده مردم خرم‌آباد درمجلس درانتها یادآورشد که هنوز متن رسمی از توافق به مجلس نرسیده و مجلس هم هنوز نظر مثبتی اعلام نکرده است. مجلس به عنوان پشتیبان دولت حتما با دقت و وسواس مذاکرات را دنبال خواهد کرد اما تا این لحظه هنوز کار رسمی در قوه مقننه آغاز نشده است.