به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، طبق آخرین نقشه رنگ‌بندی که از سوی وزارت بهداشت منتشر شد، تعداد شهر‌های با وضعیت قرمز کرونایی کاهش یافته و از ۱۳۰ به ۷۸ شهر رسیده است. همچنین تعداد شهر‌های با وضعیت نارنجی از ۱۲۹ به ۱۸۴ شهر و تعداد شهر‌های با وضعیت زرد از ۱۵۴ به ۱۷۴ شهر افزایش یافته است. تعداد شهر‌های با وضعیت آبی نیز از ۳۵ به ۱۲ کاهش یافته است.

 

بررسی هفتگی وضعیت موجود کرونا در کشور در هفته سوم مرداد ماه ۱۴۰۱ مصادف با هفته ۱۲۹ همه‌گیری در کشور، نشان می‌دهد که تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده در هفته اخیر ۳۵۱۹۴ نفر، تعداد موارد بستری جدید ۷۸۸۲ نفر و تعداد موارد فوتی جدید ۴۵۴ نفر بوده است.

در استان تهران نیز تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده در هفته اخیر، ۱۹۴۱ نفر، تعداد موارد بستری جدید ۹۷۶ نفر و تعداد موارد فوتی تهران در هفته اخیر ۶۸ نفر بوده است.

کدام استان‌ها افزایش موارد بستری و فوتی را داشته‌اند؟

در عین حال بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در هفته اخیر مصادف با هفته ۱۲۹ همه‌گیری در کشور، چهار استان سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، همدان و آذربایجان غربی افزایش موارد بستری را داشته‌اند. این در حالی است که در ۲۴ استان کشور موارد بستری کاهش داشته و شاهد کاهش بیماران بستری بوده‌ایم. در عین حال در سه استان نیز ایستایی موارد بستری گزارش شده است.

افزایش فوت نیز در ۱۹ استان گزارش شده است که شامل مازندران، خوزستان، البرز، اصفهان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، قم، گیلان، فارس، خراسان جنوبی، گلستان، بوشهر، قزوین، همدان، کرمانشاه، یزد، سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی و ایلام بوده است.

در عین حال ایستایی یا کاهش موارد فوت در هفته اخیر در ۱۲ استان گزارش شده است.