به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، هیأت وزیران بیست و پنجم اردیبهشت ۱۴۰۱،  با اختصاص تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی دام و طیور کشور با نرخ ترجیحی ۱۰ درصد موافقت کرد.

بر این اساس و به منظور تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی دام و طیور کشور، مبلغ ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ ترجیحی ۱۰ درصد توسط بانک های عامل تعیین شده از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در اختیار این واحدها قرار می‌گیرد.

مدت زمان بازپرداخت تسهیلات موضوع این تصویب نامه، حداکثر ۹ ماه تعیین شده و سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است بازپرداخت مابه التفاوت سود تسهیلات موضوع این مصوبه را تا نرخ مصوب شورای پول و اعتبار تضمین کند.

مصوبه مربوط به ورود و ترخیص خودروهای اهدایی به جمعیت هلال احمر اصلاح و ابلاغ شد

همچنین هیأت وزیران در جلسه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۴۰۱، به منظور تأمین نظر هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور مبنی بر اصلاح مصوبه مربوط به ورود و ترخیص چهار دستگاه خودروی اهدایی به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران موافقت کرد.

هیأت وزیران در جلسات مورخ ۷ و ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، پیشنهاد وزارتخانه های نفت و صنعت، معدن و تجارت درخصوص «لایحه اصلاح تبصره های (۱) و (۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور»  را با هدف تأمین نظر مجلس شورای اسلامی به تصویب رساند تا جهت طی تشریفات قانونی، به مجلس شورای اسلامی ارسال شود که این مصوبه امروز به مجلس ارسال شد.