به گزارش­­ خبرگزاری صدا و سیما؛ ­­دکتر عین اللهی با بیان این که دولت ­آماده هر گونه اقدام لازم برای­ مانع زدایی از تولید و صادرات است، اظهار داشت: وزارت بهداشت با توجه ویژه به بخش بین‌الملل و هماهنگی با دستگاه دیپلماسی راهگشایی برای تولیدکنندگان جهت راهیابی به بازار‌های بین‌المللی را در اولویت قرار داده است. ­
وی با اشاره به شرکت خود در اجلاس اخیر سازمان بهداشت جهانی، تصریح کرد: در این اجلاس با ده وزیر بهداشت گفتگو داشتیم که­ همه آن‌ها اذعان داشتند­ جمهوری اسلامی علیرغم تحریم‌های ظالمانه قدرتمندترین کشور منطقه است. وزرای تمام این کشور‌ها، خواستار واردات تولیدات سلامت محور از ایران بودند؛ بنابراین نقش­ تولیدکنندگان داخلی در کسب این بازار و جایگاه، بسیار خطیر است و تولیدکنندگان در­ ­خط مقدم دفاع از دستاورد‌های نظام هستند.
واکسن آسترازنکا
وزیر بهداشت ­همراهی مردم و تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی­ در مهار کرونا را به عنوان یکی از موفقیت‌های بزرگ دولت سیزدهم بسیار با اهمیت دانست و گفت: با ادامه این روند قطعا در سال‌های آینده از صادر کنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی خواهیم بود؛ ­، زیرا تمام فاکتور‌های لازم اعم از نیروی انسانی متخصص، جذب سرمایه و اعتماد مردمی را در اختیار داریم و وزارت بهداشت هم از تولیدات با کیفیت­ حمایت خواهد کرد. ­
 
ارزیابی تولیدات، وظیفه مهم­ سازمان غذا و دارو­
وی با اشاره به اهمیت استانداردسازی تولیدات و ارزیابی آن‌ها توسط سازمان غذا و دارو، اظهار داشت: ارزیابی کیفیت تولیدات باید به عنوان یکی از مهم‌ترین وظایف سازمان غذا و دارو مورد توجه جدی قرار گیرد. تولیدات داخلی اگر بهتر از نمونه خارجی نیست، دست کم­ باید­ با کیفیت نمونه خارجی برابری کند.
وزیر بهداشت­ ادامه داد: در کنار­ گسترش میزان تولید، رصدِ کیفیت و اعتباربخشی به تولیدات نیز بسیار مهم است. ­
دکتر عین اللهی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به درخواست تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی مبنی بر پرداخت بدهی وزارت بهداشت به آنان، گفت: وزارت بهداشت را با بدهی‌های سنگین معوقه تحویل گرفتم، ولی خوشبختانه مقرر است از صندوق توسعه ۲۳ هزار میلیارد تومان به نظام سلامت تعلق بگیرد که با این تخصیص، پرداخت بدهی مان به تولیدکنندگان نیز طی ماه‌های آینده انجام خواهد شد.