به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، علیرضا زاکانی شهردار تهران در دیدار با رئیس قوه قضائیه با اشاره به رویکرد جدید و اقدامات قاطعانه عدلیه در مقوله صیانت از حقوق عامه گفت: رویکرد جدید دستگاه قضا در مقوله صیانت از حقوق عامه، برای شهرداری تهران نویدبخش و به مثابه یک فرصت ویژه است.

وی ضمن تقدیر از ارائه تذکرات پیشگیرانه سازمان بازرسی کل کشور به شهرداری تهران، عنوان کرد: تلاش مدیریت شهری تهران بر آن است که زمینه‌های فساد را بخشکاند و در این باب، شهرداری تهران همکاری، کمک و صیانت مجموعه قضائی کشور را یک موهبت برای خود می‌داند.

زاکانی همچنین تقویت مرکز حقوقی شهرداری تهران را یکی از رویکرد‌های اصلی شهرداری پایتخت در مدت اخیر عنوان کرد.

وی در ادامه، برخی موضوعات مهم در کلان‌شهر تهران نظیر آلودگی هوا، تخلفات مربوط به ساخت‌وساز و صیانت از حریم شهری را نیازمند ورود و اِعمال اراده دستگاه قضائی دانست.

زاکانی

شهردار تهران با اشاره به نقش و مسئولیت ۲۳ دستگاه در موضوع کاهش آلودگی هوای شهر تهران که متأسفانه در اغلب مواقع کار را به گردن یکدیگر می‌اندازند، گفت: تلاش ما این است که اقدامات دستگاه‌های متولی در موضوع کاهش آلودگی هوا را با تشکیل یک قرارگاه و از طریق تفاهم پیگیری کنیم، اما در مواردی که دستگاهی حاضر به انجام وظیفه خود نیست، قطعاً نیازمند ورود دستگاه قضائی هستیم.