به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس، اهالی این منطقه در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی، خواستار فعال شدن گمرک این شهر به صورت گمرک تجاری، صدور مجوز صیادی برای قایق‌ها و لنج‌های اهالی این منطقه، حذف کامل صید ترال و بهبود راه ارتباطی بندرگوگسر شدند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در دیدار اهالی این بندر گفت: باید مشکل صدرو مجوز برای صیادان پیگیری و این موضوع ساماندهی شود.

وی افزود: قول می دهیم مشکلاتی مانند گمرک گوگسر، مشکلات آب و مشکلات بهداشت و درمان، را با کمک استاندار هرمزگان و آقای رئیس نماینده این منطقه در مجلس شورای اسلامی و گروه های جهادی،  پیگییری کنیم وتا سال آینده حتما تغییرات مثبتی در این زمینه ها رخ دهد.

به گفته صیادان این بندر، بخش لیردف شهستان جاسک شصت لنج و ۴۵۰ قایق بدون مجوز صیادی دارد که یکی از مشکلات اهالی این منطقه نبود مجوز صیادی برای این شناور‌ها است.

به گفته اهالی این منطقه، بیست سال است که مجوز صیادی در این منطقه افزایش نیافته است.

در سفر از پیش اعلام نشده به منطقه محروم لیردف در شهرستان جاسک از نزدیک با مردم دیدار کرد و در جمع گروه‌های جهادی حضور یافت.

بخش لیردف با بیست هزار نفر جمعیت و بیش از ۵۰ روستا در شهرستان جاسک از مناطق محروم هرمزگان است که در فاصله چهارصد کیلومتری شرق بندرعباس واقع شده است.

نبود راه مناسب، نبود شبکه پایدار تامین آب، کامل نبودن شبکه تلفن همراه و اینترنت، نبود مسکن مناسب روستایی از مهمترین مشکلات این منطقه محروم است.