به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز خلیج فارس، بنا بر اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری کانون این زمین لرزه در غرب هرمزگان، شهرستان بستک در فاصله ۲۷ کیلومتری کوخرد، ۳۸ کیلومتری جناح و ۴۰ کیلومتری بندر چارک در عمق ۱۰ کیلومتری زمین بوده است.

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان دقایقی پس از این زمین لرزه گفت: تیم های ارزیاب بلافاصله به منطقه اعزام شدند و در حال بررسی منطقه برای شناسایی هرگونه خسارت احتمالی هستند.

وی افزود: جلسه ستاد مدیریت بحران نیز در شهرستان بستک تشکیل و در حال برگزاری است.

فرماندار شهرستان بستک نیز ساعتی پس از این زمین لرزه گفت: تاکنون خسارت جانی از زمین لرزه شش ریشتری بامداد امروز گزارش نشده است.

ولی بستان افزود: گروه های ارزیاب همچنان در حال بررسی منطقه هستند.

دهگری مدیر برق شهرستان بستک: شبکه اصلی برق در منطقه وصل است و تا کنون به صورت محله ای قطعی برق در روستای کوخرد، تلخ اطهر و هرنگ گزارش شده که در حال بررسی و رفع قطعی برق هستیم

فعالیت گشت‌های پلیس پس از وقوع زمین لرزه  

سردار جعفری فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به وقوع زمین لرزه نسبتا شدید به بزرگی ۶ ریشتر و دو پس لرزه چهار ریشتری در ساعت ۲:۴۵ بامداد در شهرستان بستک، گفت: پس از وقوع زمین لرزه بلافاصله گشت‌های کلانتری‌ و پاسگاهها برای تأمین امنیت در مکان‌هایی که افزایش حضور شهروندان را شاهد بودیم حاضر شدند که این مأموریت همچنان ادامه دارد و پلیس در آمادگی کامل برای تأمین امنیت شهروندان قرار دارد.

 

فیلمی از یک فروشگاه در روستای آسو در ۹ کیلومتری کوخرد پس از وقوع زمین لرزه ۶ ریشتری بامداد پنجشنبه

دو پس لرزه به بزرگی چهار ریشتر و چهار و یک دهم ریشتر نیز ساعت دو و ۵۷ دقیقه این منطقه را لرزاند.

این زمین لرزه در بندرعباس و شماری از شهرستانهای استان احساس شد.