به گزارش سرویس بین الملل­ خبرگزاری­ صدا و سیما، خبرگزاری تاس در حساب توییتری خود نوشت: همانطور که نمایندگان مسکو و کی یف اذعان کردند، دور سوم مذاکرات روسیه و اوکراین، که در بلاروس برگزار شد، نتوانست نتایج مورد انتظار را به همراه داشته باشد.

07:37 تحریم‌های استرالیا علیه افسران بلندپایه ارتش و خبرنگاران طرفدار روسیه

شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد: استرالیا افسران بلندپایه ارتش روسیه و خبرنگاران طرفدار این کشور را تحریم کرد.

07:36 تحریم‌های جدید ژاپن علیه روسیه و بلاروس

شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد: ژاپن اموال ۳۲ مقام و شخصیت روسی و بلاروسی را مسدود کرد. وزارت دارایی ژاپن هم صادرات تجهیزات پالایش نفت را به روسیه تحریم کرد.

07:26 تعداد تحریم‌ها علیه روسیه به ۵۵۳۰ تحریم رسید

شبکه تلویزیونی العربیه گزارش داد: خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد مجموع تحریم‌ها علیه روسیه به پنج هزار و ۵۳۰ تحریم رسید که از تعداد تحریم‌های اعمال شده علیه ایران و کره شمالی بیشتر است.

07:19    یک شرکت نفتی در استرالیا تصمیم گرفت واردات نفت را از روسیه متوقف کند

شبکه تلویزیونی الجزیره اعلام کرد شرکت استرالیایی انرژی «ویوا» تصمیم گرفته است خرید نفت خام را از روسیه متوقف کند.

06:36 نماینده روسیه: شهروندان گروگان نازی‌ها و رادیکال‌های اوکراینی هستند

نماینده روسیه در شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت، گلوله باران شهر‌ها از جانب روسیه نیست بلکه رادیکال‌ها و نازی‌های اوکراینی هستند که شهر‌ها را به گروگان خویش گرفته و مردم را به سپر انسانی خود تبدیل کرده اند.

06:33 تظاهرات شهروندان در اودسای اوکراین در حمایت از روسیه

 شهروندان اوکراینی در شهر اودسا در حمایت از روسیه تظاهرات کردند. شرکت کنندگان با حمل پرچم روسیه، شعار‌هایی را در حمایت از مسکو سر دادند.

05:29 اظهارات نماینده چین در شورای امینت

نماینده چین در نشست شورای امنیت درباره تهدید‌ها علیه امنیت و صلح جهانی از تحریم‌های یکجانبه علیه روسیه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، ژانگ جون، نماینده دائم چین در سازمان ملل ارسال سلاح به اوکراین را موجب وخیم‌تر شدن اوضاع در این کشور دانست. جون گفت: " ما همچنان از اوضاع در اوکراین نگرانیم و از افزایش تلفات غیرنظامیان عمیقاً ابراز تأسف می‌کنیم. ما خواهان بیشترین خویشتنداری و افزایش تلاش‌های دیپلماتیک برای پایان دادن به جنگ و اطمینان از حفظ جان غیرنظامیان، دارایی‌ها و تأمین نیاز‌های اولیه آن‌ها هستیم.

05:16 نخست وزیر اسبق اوکراین: اروپا استقلال رای ندارد بلکه تحت سلطه آمریکاست 

نخست وزیر اسبق اوکراین می‌گوید، فرانسه و آلمان کشور‌هایی مستقل نیستند بلکه آمریکا همانگونه که اوکراین را در کنترل خود دارد، بر این دو کشور، بر اتحادیه اروپا و بر ناتو هم مسلط است و اگر توافقی در موضوع اوکراین باشد باید با آمریکا باشد.

04:56  تماس تلفنی بلینکن با همتای اوکراینی 

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در حساب توییتری خود نوشت: با دمیترو کولبا وزیر امور خارجه اوکراین در مورد حمایت بی دریغ آمریکا از مردم اوکراین و تلاش‌های مداوم برای توقف جنگ انتخابی پوتین گفتگو کردیم.

04:52 ناوشکن‌های آمریکایی وارد دریای بالتیک شدند

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه در حساب توییتری خود نوشت: ناوشکن‌های آمریکایی پس از پایان دور سوم مذاکرات مسکو و کی یف، وارد دریای بالتیک شدند.