‌علی اکبر آشوری در‌ گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت ترافیک جاده‌ها‌ی کشور اظهار داشت: بر اساس اطلاعات بیش از 2300 دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و 800 دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

وی یادآور شد: با توجه به بارش برف و باران و بروز کولاک و سیلاب در بخشی از جاده‌های کشور، ضرورت دارد تردد در محورهای کوهستانی و برف‌خیز حتما با  زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی انجام شود و از تردد در کنار رودخانه‌ها خودداری شود.

ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج و محور شهریار-تهران/ تردد روان در محورهای تهران-شمال‌‌

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها درباره آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌‌های تهران-شمال بیان کرد: دوربین‌‌های نظارت تصویری در حال حاضر‌‌ تردد روان در مسیر رفت و برگشت‌‌ محورهای هراز و فیروزکوه و ‌آزادراه قزوین - رشت‌‌‌‌ نشان می‌دهد.‌

آشوری بیان کرد: در حال حاضر محور کندوان و آزادراه تهران - شمال باز شده است و تردد در این دو محور روان است.

وی درباره وضعیت ترافیکی دیگر جاده‌ها گفت: در حال حاضر‌ ترافیک سنگین در آزادراه قزوین - کرج حدفاصل استاندارد تا پل فردیس و ترافیک سنگین در محور شهریار - تهران محدوده شهرقدس داریم.

برف و باران در جاده‌های ‌9 استان‌

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور اظهار کرد: در حال حاضر بارش برف و باران در محورهای استان‌های اردبیل‌، آذربایجان شرقی‌، آذربایجان غربی‌، کردستان‌، همدان‌، کرمانشاه‌، ایلام و لرستان و بارش باران در برخی از محورهای استان گیلان گزارش شده است.

آشوری اضافه کرد: در دیگر جاده‌‌های کشور بارش و مداخلات جوی خاصی نداریم.

 انسداد 45 جاده به دلیل «سیلاب»، «برف و کولاک» و «نبود ایمنی‌»

وی‌ با اشاره به انسداد 45 جاده به دلیل بروز سیلاب، برف و کولاک و نبود ایمنی‌، تصریح کرد: در حال حاضر محور رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، جاده فرعی شمشک-دیزین، ‌محور شهداد-نهبندان، محور خرم‌آباد-پل دختر، جاده‌سی‌سخت-پادنا، محور سروآباد-پاوه، محور گنجنامه-تویسرکان در استان همدا‌ن‌،  جاده پونل-خلخال، محور وازک - بلده، محور هشتگرد - طالقان و محور لاسم - ارجمند در استان مازندران، ‌‌به دلیل نبود ایمنی کافی در مسیر مسدود ‌است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها ادامه داد: همچنین محور بندرخمیر - بندر لنگه‌، محور بندرخمیر - بندرعباس‌، محور میل نادر  - سفیدآبه واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان‌ و محور دالکی-برازجان‌ تا اطلاع بعدی مسدود است.

آشوری تصریح کرد: همچنین محور‌ یاسوج - چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد، جاده پاتاوه - دهدشت در استان گهکیلویه و بویراحمد‌، محور آزادراه پل زال – خرم آباد کیلومتر 12 در استان لرستان، محور دندی - تکاب در استان زنجان‌، محور سه راهی ایرانخواه - تکاب در استان زنجان و محور خلخال - اسالم در استان اردبیل به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود ‌است.

وی با اشاره به اینکه در جنوب استان سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) محور دلگان - جلگه به علت طغیان رودخانه‌های محلی تا اطلاع بعدی مسدود است، تصریح کرد: همچنین محورهایی نظیر دلگان - زهکلوت‌ واقع در استان سیستان و بلوچستان‌ به دلیل سیلاب و محور سنندج - کامیاران به علت بارش برف و کولاک شدید تا اطلاع بعدی مسدود ‌است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها بیان کرد: با تلاش راهداران و بکارگیری 24 ساعته تجهیزات راهداری تلاش می‌کنیم محورهای مسدود به سرعت باز شود.

آزادراه ‌‌کرج-تهران-کرج پرتردد‌ترین جاده کشور در شبانه‌روز گذشته

آشوری اظهار داشت‌: در شبانه‌روز گذشته بیشترین تردد جاده‌ای در‌ آزادراه ‌کرج-تهران با 129 هزار‌ تردد‌ آزادراه ‌‌تهران-کرج با 124 هزار تردد و آزادراه ‌‌کرج-قزوین‌ با 112 هزار تردد‌، ثبت شد‌.

 افزایش 19.3 درصدی تردد خودرو در جاده‌ها

وی تصریح کرد: کل تردد ثبت شده در جاده‌ها در شبانه‌روز گذشته بر اساس آخرین اطلاعات حاصل از رصد تعداد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 2216 دستگاه ترددشمار فعال در جاده‌ها، نسبت به روز قبل 19.3 درصد افزایش نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 14.9 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 16 تا 17 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 ‌صبح ثبت شد.