محمود شهریاری یکی از مجری های برتر تلویزیون است. محمود شهریاری هم اکنون در تلویزیون ایران فعالیت می کند. محمود شهریاری یک دختر به نام روژان دارد.

محمود شهریاری

بیوگرافی محمود شهریاری

محمود شهریاری  (زادهٔ ۲ دی۱۳۳۷ در بیجار، استان کردستان) مجری تلویزیونی است. او سابقهٔ مجری‌گری در چند برنامهٔ تلویزیونی از جمله در شبکه تهران صدا و سیما را به‌همراه کاظم احمدزاده دارد. وی همچنین برنامهٔ زنده‌رود شبکه اصفهان را نیز اجرا کرده‌است. از دیگر کارهای او به بازیگری در سریال مرد دوهزارچهره به‌عنوان افتخاری و کار در رادیو می‌توان اشاره کرد. او در برنامهٔ تلویزیونی «فتیله جمعه تعطیله» شبکه دو به‌عنوان مجری مشغول فعالیت بوده‌است. وی هم‌اکنون ممنوع التصویر است. او در بیانیه‌ای اعلام کرد که برنامه ماه عسل از احساسات مخاطبان سوءاستفاده می‌کند همچنین اضافه کرد تلویزیون در حال فاصله گرفتن از مردم است. او گفت فضای مجازی برای هر کسی حکم یک تلویزیون را پیدا کرده‌است.

افشاگری محمود شهریاری درباره تعطیلی برنامه «نود»

حواشی محمود شهریاری

محمود شهریاری شاید به نوعی رکورددار ممنوع‌التصویری در رادیو و تلویزیون ایران است. همچنین وی اولین قربانی انتشار تصاویر فیلم‌های خصوصی است. فیلم حضور وی در عروسی برادرش در اوایل دهه ۱۳۷۰ در ایران پخش شد که در بین مردم دست به دست می‌چرخید و حتی خرید و فروش هم می‌شد که این موضوع سبب مدت‌ها ممنوع‌التصویری وی گردید.

واکنش تند محمود شهریاری به رسانه ملی در پی انتشار اعتراف دختر نوجوان+فیلم

بازداشت محمود شهریاری

نیروهای امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران او را به دلیل انتشار اخبار ویروس کرونا در ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ دستگیر کردند. وی با انتشار ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی از عملکرد حکومت ایران به ویژه در مقابله با شیوع کرونا انتقاد کرده است. این مجری سابق بار‌ها در زمان‌بندی‌های مختلف از مردم درخواست کرده که به دلیل برقراری حکومت نظامی و بسته‌شدن حتی نانوایی‌ها، برای خرید اجناس ضروری به خیابان‌ها بیایند؛ اتفاقی که هیچ‌گاه روی نداد.

محمود شهریاری مجری سابق تلویزیون که به علت انتشار اخبار تایید نشده درباره کرونا بازداشت شده بود، پس از آزادی از زندان کرونا گرفت و مورخ 18 اردیبهشت 1399 در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد.