غلامرضا نیکخواه بازیگر محبوب ایرانی است. غلامرضا نیکخواه اهل شهر بوشهر می باشد. و در ادامه تصویری از غلامرضا نیکخواه در برنامه جوکر را مشاهده می نمایید.

غلامرضا نیکخواه

بیوگرافی غلامرضا نیکخواه

غلامرضا نیکخواه (زادهٔ ۱ فروردین ۱۳۲۷، بوشهر) بازیگر سینما و تلویزیون اهل ایران است.

او دانش‌آموختهٔ رشته علوم سیاسی است و کار بازیگری را با ایفای نقشی در تئاتر در سال ۱۳۴۵ و در زادگاهش بوشهر آغاز نمود و سپس در سال ۱۳۶۷ با یک نقشِ کوتاه در شبکه ۲، بازیگری در تلویزیون را نیز تجربه کرد.

وی با بازی در سریال‌های طنز همچون «نوروز ۷۲»، «پرواز ۵۷»، «جنگ ۷۷» و «مرد هزارچهره»،«قهوه‌ی تلخ» به شهرت رسید.

تقلید رضا نیکخواه در برنامه جوکر از یک برنامه ی آمریکایی

حضور رضا نیکخواه در نوروز ۷۲ 

اواخر سال ۷۱ بود که داریوش کاردان و خسروی به فکر ساخت برنامه مناسبتی برای ایام نوروز بیفتند و رضا نیکخواه را نیز که در برنامه معینی یاسینی حضور موفقی داشته دعوت به همکاری نمایند. علی عمرانی از رضا نیکخواه برای بازی در این کار دعوت کرد و مهران مدیری هم از طریق داریوش کاردان دعوت شد. آشنایی  رضا نیکخواه  با مهران مدیری نیز سابقه ای به اندازه ساخت نوروز ۷۲ دارد و با ایفای نقش در این کار دریچه همکاریهای بعدی آنها باز شد. پس از نوروز ۷۲، حضور رضا نیکخواه در بسیاری از کارهای مهران مدیری مانند سریال‌های طنز  «پرواز ۵۷»، «جنگ ۷۷» و «مرد هزارچهره» به شهرت رسید.

پرواز ۵۷  مجموعه ی طنز تلویزیونی‌ای به کارگردانی مهران مدیری بود که در دهه فجر سال ۱۳۷۲ از شبکه ۱ سیما پخش شد و  مجموعهٔ طنز پرواز ۵۷  را می‌توان دومین نقطهٔ عطف مجموعه‌های طنز تلویزیونی پس از پیروزی انقلاب دانست و حضور بازیگران فوق العاده ای مانند نصرالله رادش نیز با بازی در این طنز تلویزیونی به تلویزیون و طنز ایران رقم خورد. مسیر حضور رضا نیکخواه در تلویزیون ادامه یافت تا اینکه با ایفای نقش در «نوروز ۷۷» در جامعه شناخته شد.

جُنگ ۷۷ ، مجموعه تلویزیونی به کارگردانی مهران مدیری بود که سال ۱۳۷۷ به صورت روزانه از شبکه ۳ پخش شد. از جمله باریگرانی که در این مجموعه با رضا نیکخواه همبازی شدند می‌توان مهران مدیری، حمید برزگر، عارف لرستانی، بیژن محتشم، لاله صبوری، سروش صحت، علی ابوالحسنی و محمد رضا عرفانی را نام برد.

رضا نیکخواه: احسان علیخانی سلیقه مردم را می‌شناسد

شغل دوم غلامرضا نیکخواه

وی گفته است که برای این که بتوانم از عهده مخارج زندگی بر بیایم مجبور شدم به کار اولم یعنی بازرگانی و کارشناسی خودرو در گمرک برگردم، مدتی به این کار مشغول بودم تا بالاخره خرج و دخلم به هم نزدیک شد و دیگر مشکل زیادی به لحاظ مالی نداشتم و بعد دوباره مشغول به کار شدم

رپ خوانی رضا نیکخواه