از "رویترز" موسسه رابرت کاخ، آژانس کنترل بیماری آلمان، اعلام کرد که در یک روز گذشته ۵۰ هزار و ۱۹۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در این کشور ثبت شده است این بالاترین آمار روزانه ابتلا به کرونا در آلمان از زمان آغاز بحران همه گیری در این کشور محسوب می‌شود.  

این درحالی است که روز چهارشنبه، آلمان حدود ۳۹ هزار و ۶۷۶ مورد ابتلا به کرونا را ثبت کرده بود.  

همچنین در یک روز گذشته ۲۳۵ نفر از مبتلایان به کرونا در آلمان جان خود را از دست داده‌اند. این دومین روز متوالی است که تعداد قربانیان کرونا در آلمان از ۲۰۰ نفر بالاتر بوده است.  

آلمان که هم اکنون با موج چهارم کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، ۳۶۴ هزار و ۴۰۰ مورد فعال کرونا دارد.  

موارد جدید در هفته‌های اخیر در مناطق شرقی ساکسونی و تورینگن که کمترین میزان واکسیناسیون را در بین ۱۶ ایالت فدرال آلمان دارند، به شدت افزایش یافته است.  

هفته گذشته، موسسه رابرت کاخ هشدار داد که عفونت‌ها در آلمان احتمالاً افزایش می‌یابد زیرا مردم در ماه‌های سردتر زمان بیشتری را در داخل خانه می‌گذرانند و تعداد زیادی از مردم واکسینه نشده‌اند.  

کرونا یقه آلمان را گرفت- رکورد جدید ثبت شد 11-11-2021 12-59-27 PM

تا روز چهارشنبه، حدود ۶۰ میلیون نفر یا ۶۷.۳ درصد از مردم آلمان به طور کامل علیه کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند.  

هدف دولت آلمان واکسینه کردن حداقل ۷۵ درصد از جمعیت بوده است تا از افزایش تصاعدی ابتلای جدید در فصل‌های پاییز و زمستان جلوگیری کند.  

هشدار رئیس جمهور چین در مورد جنگ سرد

در هفته جاری سازمان جهانی بهداشت ضمن هشدار نسبت به ظهور چهارمین موج کرونا در اروپا اعلام کرد: با این روند، اروپا بار دیگر به «کانون همه گیری» تبدیل می شود.  در بسیاری از کشورهای اروپایی آمار ابتلا به شدت رو به افزایش است. متخصصان نگران فشار بر سیستم درمانی و افزایش آمار مرگ و میر هستند.

ایران و سوریه در مورد ازسرگیری اعزام زائر تفاهم کردند