از رسانه های اهواز  گزارش رسید ، متاسفانه دختر جوان نخبه ۱۹ ساله اهوازی به دنبال تزریق دارو جهت عمل زیبایی توسط افراد غیرمتخصص در یکی از کلینیک های شهر اهواز دچار ایست قلبی تنفسی شد و پس از چندین بار CPR تلاش کادر پزشکی برای نجات وی بی نتیجه ماند. گفتنی است وی دچار مرگ مغزی شده است و هم اکنون در کما بسر میبرد.

دختر نخبه برای عمل زیبایی جان سپرد

 

این دختر ۱۹ ساله موفق به کسب رتبه ۷۰ کنکور سراسری شده بود و جای تاسف دارد که به این صورت سلامتی خود را از دست داد.

کاشت مو در زنان و عوارض آن

متاسفانه در ماه های اخیر شاهد اوج گیری فعالیت مراکز و کلینیک های زیبایی و رشد تصاعدی مراجعه خانم های جوان به این مراکز هستیم که هر بار با فاجعه ای خبرساز می شوند.

عواملی که باعث بروز عوارض جراحی بینی می شود:

پیش از اینکه به عوارض عمل بینی بپردازیم باید بدانید که چه عواملی می تواند این عوارض را به وجود آورد.

یکی از این عوامل جراح بینی است، می پرسید چرا؟ چون اگر جراح بینی مجرب و حرفه ای را برای انجام عمل زیبایی بینی انتخاب نکنید ممکن است از نتیجه جراحی رضایت کافی را نداشته باشید و دچار عوارض جانبی شوید.

مورد بعدی رعایت نکردن مراقبت های قبل و بعد از رینوپلاستی می باشد، در صورتی که تمامی مواردی که بهترین جراح بینی به شما توصیه کرده است رعایت نکنید ممکن است در حین جراحی بینی و بعد از آن دچار عارضه های حاصل از جراحی شوید.

پیش از جراحی توصیه های لازم همچون نحوه دراز کشیدن و خوابیدن بعد از جراحی ، ضربه نخوردن به بینی ، نحوه چسب زدن ، عدم استعمال دخانیات و غیره به بیمار گفته می شود. این موارد می تواند تاثیر بسزایی بر نتیجه عمل بینی و در نهایت رضایت 100 % فرد از عمل رینوپلاستی داشته باشد.

 

با توجه به دو مورد فوق متوجه شدید که برای جلوگیری از بروز بخش زیادی از عوارض ، خود شما باید مواردی را رعایت کنید.

نکته قابل توجه در عوارض جراحی بینی این است که هم باید به عوارض عمومی و هم عوارض خاص و جدی آن توجه کرد.

عوارضی که ممکن است در اثر جراحی بینی رخ دهد عبارتند از :

  • خونریزی بعد از عمل بینی
  • عفونت
  • هماتوم یا جمع شدن خون در زیر پوست
  • واکنش به داروهای بیهوشی و بی حسی
  • تورم و کبودی
  • خون دماغ شدن
  • باقی ماندن جای زخم و بخیه
  • پاره شدن رگ خونی کوچک روی پوست
  • نامتقارن شدن سوراخ های بینی
  • درد پس از جراحی

اثرات جانبی جراحی زیبایی بینی

در مواقعی که اثرات جانبی پس از عمل زیبایی بینی رخ می دهد، جای هیچ نگرانی وجود ندارد چرا که پس از گذشت مدت زمان کوتاهی بهبود می یابند.

درد بعد از جراحی بینی

طی فرآیند جراحی ، جراح تغییراتی در اسکلت و غضروف بینی ایجاد می کند که این عامل باعث ایجاد درد و نارحتی پس از جراحی می شود. خوشبختانه درد حاصل بسیار کم بوده و معمولا جراح برای کنترل آن برای بیمار داروهای مسکن تجویز می نماید.

تورم بینی

ورم بعد از جراحی بینی نیز جز عوارض کوتاه مدت جراحی می باشد که فرد با استفاده از کمپرس و نوشیدن آب کرفس و استفاده درست از چسب بینی آن را کاهش دهد.

در مقاله جامعی که در این خصوص تهیه شده و در وب سایت موجود است به صورت مفصل در این مورد صحبت کرده ایم.

خطراتی که پس از کاشت ناخن شما را تهدید می‌کند

ماندن جای زخم بعد از جراحی

در صورتی که برای جراحی نزد بهترین جراح بینی رفته باشید او محل برش را به گونه ای حرفه ای بخیه میزند که پس از بهبودی کامل قابل مشاهده نباشد. همچنین پس از جراحی باید دارو و پمادهای تجویز شده جراح را نیز استفاده کنید.

اختلال تنفسی

در صورتی که جراح سطح مقطع مجاری تنفسی را بیش از اندازه کوچک کرده باشد، بیمار دچار اختلال در تنفس می شود بنابراین برای کوچک کردن بیش از اندازه بینی پافشاری نکنید.