گروه استان‌ها- سید ایلیا طاوسی: فوتبال بی‌رحم شده است، روزی جان یک هوادار سرخ را پای یک باخت می‌گیرد و روزی جان نوجوانی دیگر را در راه ورزشگاه؛ بدرقه اتوبوس تیم کار هر بازی اش بود، همه نگرانش بودند از بچه‌های رهنان (محله‌ای در اصفهان) بگیر تا لیدر هواداران، از محرم نویدکیا بگیر تا خانواده اما انگار چند سالی می‌شود که فوتبال سودای رحم ندارد.

تشییع پیکر پسر طلایی در اصفهان/هیچ جامی ارزش جان «طاها» را نداشت

سیاه تنان اندک اندک روبه‌روی مسجد محله جمع می‌شوند، پوستر عکس «محمد طاها» خیابان را تحت تأثیر قرار داده است، از اهالی محل تا چهره‌ها برای یک خداحافظی تلخ آماده می‌شوند، خداحافظ گفتن به کسی که شاید آخرین نسل عشق اصیل به فوتبال باشد.

پیکر «محمدطاها» در میان انبوه جمعیت آرام آرام از غسالخانه روی دست حضار به مسجد محل می‌رسد تا جمعیت صدها نفری شکل بگیرد.

تشییع پیکر پسر طلایی در اصفهان/هیچ جامی ارزش جان «طاها» را نداشت پیکر طاها یوسفی

صدای شیون خانواده از یک سو و هق هق دوستانش از سوی دیگر فضا را دردناک‌تر از گذشته کرده است، دوستانی که در میان هق هق ها می‌گویند: «طاها دیگر کی منتظر تماست باشیم»

در میان جمعیت پسر بچه‌ای که اهالی محل او را به نام «محسن» می‌شناسند گریه‌هایش عمیق‌تر است، او که پسرخاله طاها است از رفتن رفیق روزهای تلخ و شیرین خود آزرده است.

به مرور حضور چهره‌ها نیز شکل می‌گیرد، از بغض محسن شکل آبادی مدیر فرهنگی باشگاه سپاهان در مشایعت پیکر تا قدم‌های تلخ سعید فتاحی سرپرست تیم فوتبال سپاهان، همه آمده‌اند برای یک خداحافظی تلخ.

بعد از مصاف سپاهان و ذوب آهن رضا میرزایی از جمله کسانی بود که با بغض از تأثیر مرگ ناگهانی طاها روی تیم گفته بود، مرگی که انگار سپاهان را شکست.

میرزایی نیز با کت سیاهی بر تن خانواده طاها را در این غم تلخ همراهی کرد.

تشییع پیکر پسر طلایی در اصفهان/هیچ جامی ارزش جان «طاها» را نداشت رضا میرزایی پس از مسابقه نیز با اشک از غم فوت طاها گفته بود

سید محمدرضا حسینی بازیکن تیم فوتبال سپاهان نیز با حضور خود در مراسم نشان داد نبود یک هوادار چقدر برای یک تیم سخت و سنگین است.

وقتی پیکر به گلزار شهدای رهنان می‌رسد تجمع افراد بار دیگر صدای گریه حضار را به رخ می‌کشاند.

لیگ برتر فوتبال ایران از کی شروع می شود ؟ + جزئیات زمانبندی

در این میان شکل آبادی طاها را «فدایی سپاهان» می‌خواند و می‌گوید: من به نمایندگی از باشگاه سپاهان و شخص محمدرضا ساکت در این مراسم حاضر شدم و بابت این غم به خانواده طاها تسلیت می‌گویم.

نماز میت در میان بهت حضار آغاز می‌شود جایی که حالا روحانی محل نیز در مراسم حاضر شده تا این تشییع بیشتر از یک مراسم ساده به چشم بیاید.

 

آنچه مشهود است در یک کلمه خلاصه می‌شود، «عشق»، عشقی به فوتبال که طاها را از ما گرفت و عشقی به طاها که زندگی را از نزدیکانش گرفت.

عشقی که باعث شد کانون هواداران استقلال نیز با اشک از همدردی خود در فوت طاها بگوید.

شاید بهترین توصیف از تلخی فوت طاها را نویدکیا گفت: «هیچ جامی ارزش جان یک هوادار را ندارد.»

باشگاه استقلال: قاضی پرونده سوپرجام نظر خود را به CAS اعلام می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد طاها رفیعی نوجوان اصفهانی و طرفدار تیم سپاهان اصفهان بود که حین مشایعت اتوبوس بازیکنان باشگاه سپاهان به سمت ورزشگاه فولادشهر و به دلیل تصادف جان خود را از دست داد.