غزل شاکری بازیگر سینما و تلوزیون در صفحه شخصی اش از سوگ مادرش گفت. غزل شاکری اکنون مشغول سریال جدید جیران است.غزل شاکری پیش از این با بازی در سریال شهرزاد به شهرت رسید. غزل شاکری در پرونده بازیگری خود خوش درخشیده است.

غزل شاکری در صفحه شخصی خود از داغ سوگ مادرش چنین مینویسد:

خانه مان “خانهٔ ادبیات و هنر” قوتمان نان و شعر ؛روزگارمان پر قصه و مادرم فرشته بود…

«غزل شاکری» در باجه بلیط فروشی

 

بیوگرافی غزل شاکری

او فعالیت در سینما را از سال ۱۳۶۶ با فیلم ماهی به کارگردانی کامبوزیا پرتوی آغاز کرد. او بیشتر به خاطر بازی در نقش گلنار در فیلمی به همین نام شناخته می‌شود. او این فیلم را در ده سالگی خود بازی کرده‌است. از جمله سوابق هنری وی می‌توان به ایفای نقش در فیلم‌هایی نظیر «ماهی» (کامبوزیا پرتوی، ۱۳۶۶)، «گلنار» (کامبوزیا پرتوی، ۱۳۶۷)، «وقتی همه خواب بودند» (فریدون حسن پور، ۱۳۸۴)، «آینه‌های روبرو» (نگار آذربایجانی) و طراحی صحنه و لباس فیلم‌های «وقتی همه خواب بودند» و «آینه‌های روبرو» است. غزل شاکری با درخشش سریال شهرزاد (حسن فتحی) موفقیت سال‌های پیشین خود را مجدداً تکرار کرد. از فعالیت‌های موسیقایی وی می‌توان به بازخوانی تصنیف حدیث آشنایی اثر حبیب‌الله بدیعی و با خوانندگی پوران و تک خوانی ریتمیک با عنوان قلک اشاره کرد.

غزل شاکری دختر فرشته طائرپور، تهیه‌کننده و فیلم‌نامه‌نویس سینما است.

شاکرپور

کودکی غزل شاکری در کنار برادر و خواهرش/عکس

 

اولین تجربه بازیگری غزل شاکری

در سال 1366 وقتی 9 ساله بود در فیلم مرگ ماهی به کارگردانی مرحوم کامبوزیا پرتوی که با مادرش همکاری داشت اولین تجربه بازیگری را بدست آورد.

یکسال بعد در فیلم گلنار ، کنار شهلا ریاحی و اکبر دودکار به شدت مشهور شد تا جایی که بعد از سال ها قدیمی ها همچنان وی را با نام گلنار بیاد می آوردند

استایل ساده و شیک غزل شاکری + عکس