آتشفشان ترسناک است. همه از آتشفشان می ترسند. آتشفشان در اسپانیا فوران کرد. تصاویر هولناک از خسارت آتشفشان در اسپانیا می بینید. 

آتشفشان در اسپانیا که از حدود ۲ هفته قبل فوران کرده همچنان به مردم منطقه خسارت وارد میکند. می توانید با ذخیره کردن این خبر از جدیدترین اتفاقات با خبر شوید.

شما با عضویت در سیستم پوش نوتیفیکیشن سایت ما می‌توانید از تکمیل شدن این مطلب و سایر مطالب مشابه مطلع شوید. 

راهنمای مطلب آتشفشان هولناک اسپانیا

 

زمان شروع آتشفشان هولناک اسپانیا

 فوران انفجاری آتشفشان «کومبره ویخا» اسپانیا که از  ۱۹ سپتامبر آغاز شده، با فعالیت دو دهانه جدید آتشفشانی تشدید شده و با گسترده و جاری شدن توده گاز متلاطم و قطعات سنگی، اکثر نقاط لاپالما را درگیر کرده است.

حجم انتشار خاکسترها به حدی افزایش یافت که خطوط هوایی مرتبط با لاپالما در جزایر دیگر نیز ناگزیر شدند پروازهای خود را به طور موقت به حالت تعلیق درآورند.

آتشفشان

 

شدت و اندازه آتشفشان هولناک اسپانیا

ستون های فورانی به ارتفاعی بیش از 6 کیلومتر بالاتر از سطح دریا رسیده و آثار خاکستر آنها که در جزیره مجاور «گومرا» نیز مشاهده شده، نه تنها در عبور و مرور هوایی اختلال ایجاد کرده، بلکه موجب تعطیلی کار تلسکوپ‌های مستقر در کوه های لاپالما شده است.

قدرت فوران آتشفشان «کومبره ویخا» در جنوب لاپالما روز گذشته بار دیگر افزایش پیدا کرد و مقادیر زیادی خاکستر و دود و گدازه با شدت بیشتری از طرف این آتشفشان به اطراف ساطع شد.

 

در ادامه بخوانید: عکس/عجایب فوران آتشفشان 

 

تدابیر لازم برای آتشفشان هولناک اسپانیا

آتش نشانان و دیگر نیروهای امدادی مجبور به عقب نشینی شدند. سه منطقه مسکونی دیگر با صدها نفر جمعیت هم احتیاطا تخلیه شدند. امروز ( شنبه) فعالیت های آتشفشانی تا حدی فروکش کرد.

از شروع فوران این آتشفشان در یکشنبه گذشته تا به حال حدود 6 هزار نفر در این منطقه خانه های خود را تخلیه کرده اند. تا به حال فوران این آتشفشان حدود 420 خانه را سوزانده و 190 هکتار زمین را زیر گدازه های خود مدفون کرده است.

 

آتشفشان

 

میزان خسارت آتشفشان هولناک اسپانیا

حجم خساراتی که فوران آتشفشانی در لاپالما به بار آورده آن چنان زیاد بوده که «پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا جزیره را به طور کلی «منطقه فاجعه بار» نامید و اعلام کرد دولت کمک های اضطراری و فوری برای آسیب دیدگان ارسال خواهد کرد.

به دلیل مقادیر زیاد خاکستر آتشفشانی تردد هوایی تجاری با جزیره لاپالما امروز شنبه هم همچنان متوقف بود.

تنها برخی پروازها به جزایر مجاور تنریف و لاگومرا امکان پذیر شده است.

آتشفشان

 

آخرین وضعیت آتشفشان هولناک اسپانیا

سرویس‌های خدمات اضطراری در بیانیه‌ای اعلام کردند این دستور که برای حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر صادر شده است، به خاطر وضعیت وخیم آب‌و‌هوایی است. در واقع چنین دستوری سبب می‌شود دود‌های غلیظ و بخار‌های سمی در لایه‌های پایین‌تر اتمسفر بمانند.

این ۳ هزار و ۵۰۰ نفر باید در خانه‌های خود بمانند و در‌ها و پنجره‌ها را بسته نگه دارند. علاوه بر این حق روشن کردن دستگاه‌های تهویه هوا یا وسایل گرمایشی را نیز ندارند تا هوای بیرون به درون منزل راه پیدا نکند.

آتشفشان

 

پیش از این در شهر‌های «سان بوروندون»، «مارینا آلتا»، «مارینا باجا» و «لا کندسا» نیز قرنطینه اعلام شده بود. 

 

این مطلب در حال تکمیل است. می‌توانید آن را ذخیره کنید تا از تغییرات آن مطلع شوید.