گروه ورزشی: مدیر روابط عمومی هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی ضمن اشاره به حواشی پیش آمده در بازی فینال تیم‌های «باران اسپورت» مرند و «ارس تجارت کبود» تبریز افزود: این بازی دیروز سه‌شنبه ساعت ۱۵ در استادیوم تختی مرند برگزار شد و برابر گزارش نماینده و ناظر ویژه هیأت فوتبال استان، جلسه‌ای طی روز جاری در دفتر حوزه ریاست هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

محمدرضا تقیون خاطر نشان کرد: در این جلسه رییس هیأت فوتبال پس از استماع گزارش نماینده و ناظران بازی از رئیس کمیته انضباطی خواست تا با بررسی دقیق وقایع شهرستان مرند و برخورد شدید در اسرع وقت با خاطیان قضیه برخورد داشته باشند. 

وی اضافه کرد: در خصوص خاطیان، عوامل انتظامی شهرستان و استان به قضیه ورود و پس از بازجویی و تحقیقات مقدماتی پرونده به محاکم قضایی سپرده شده تا خارج از نوبت با عاملان وقایع در شهرستان مرند برخورد جدی شود.  این بازی با نتیجه سه بر یک به نفع تیم «ارس تجارت تبریز» جریان داشت اما در دقیقه هشتاد هواداران تیم «باران اسپورت مرند» به زمین بازی هجوم آوردند و با سلاح سرد مانند چاقو و قمه به بازیکنان ارس تجارت حمله‌ور شدند.

در این حادثه تلخ هفت نفر زخمی شدند که توسط عوامل اورژانس به بیمارستان کوه‌کمری شهر مرند انتقال یافتند؛ چهار نفر از افراد مصدوم این حادثه ضدورزشی سرپایی درمان شدند اما سه نفر دیگر به دلیل شدت جراحت به بیمارستان امام رضای تبریز منتقل شدند. متاسفانه در این حادثه یکی از بازیکنان «ارس تجارت تبریز» بینایی‌ خود را به طور کامل را از دست داد.