برداشت هلو از باغ رو به اتمام است. شهریور فصل برداشت هلو از باغ است. تصاویری از برداشت هلو از باغ را در شهرکرد می بینید.


به گزارش گروه عکس خبرگزاری صداوسیما؛ کشت هلو در استان چهارمحال و بختیاری ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار است که ۳۰۰ هکتار آن نهال و ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار دیگر مثمر است. از گذشته‌های دور شغل مردمان این دیار عمدتاً باغداری و کشاورزی بوده است. بیشترین سطح کشت هلو در شهرستان سامان به مساحت ۲ هزار و ۲۸۰ هکتار است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت : هلو در سه دسته زودرس ، میان‌رس و دیر‌رس تقسیم می‌شود و بیان کرد: بیشترین سطح زیرکشت در استان، دیررس و کالی است که برداشت محصول زودرس از اواخر خرداد و دیررس از نیمه شهریورماه آغاز می‌شود و محصول میان‌رس در مرداد ماه برداشت می‌شود.

شیرانی گفت: غالب محصولات به استان‌های اصفهان ، فارس ، تهران و خوزستان صادر و بیشتر به صورت تازه‌خوری مصرف می‌شوند.

مدیر امور باغبانی استان گفت: متأسفانه صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان کم است و تنها در قالب کارگاه‌های کوچک در بازه زمانی ۲ ماه فعالیت می‌کنند که مهمترین آسیب این بخش کشاورزی محسوب می‌شود و صنایع این محصول به صورت پوره و لواشک مورد استفاده قرار می‌گیرد. استان چهارمحال و بختیاری در حال حاضر دارای ۴۰ هزار و ۸۹۰ هکتار باغ شامل ۳۰ هزار و ۷۰۴ هکتار باغ بارور و ۱۰ هزار و ۱۸۵ هکتار نهال و درختان غیر بارور می‌باشد.

 
 
 

 
 
منبع: خبرگزاری صداوسیما
کپی لینک https://www.iribnews.ir/00DTrA